xp pro

uyucu

New member
slm suan xp home kullanıyorum fakat xp pro cd si var nasıl yukleyebilirim

xp home u kaldırmadan direk yuklenirmi tşşk

privateboy

New member
Bildiğimi paylaşayım ;
Eğer Windows XP Home Edition işletim istemini Professional sürümü yapmak istiyorsanız şu yolu izlemenizi tavsiye ederim;
Windows kurulum cdnizi cd sürücünüze taktıktan sonra, otomatik kurulum sihirbazı karşınıza gelecek. Buradan Windows XP'yi yükle butonuna basın, ardından gelen pencereden yükselt butonuna basın. Zaten bu seçenek önerilen seçenek olarak karşınıza gelecektir. Bu seçeneği seçtikten sonra Windows kuruluma başlayacaktır. Geri kalan işlemler aynı; serial girme falan filan....
Bu işlemin sonunda XP Home Editionda herhangi bir bilgi kaybı olmaksızın XP Professional olacaktır.
Kolay gelsin...

silver021

New member
kaldırmak zorundasın bilemiom hiç denemedim ama kaldırmadan yükleyince çok bozuq bi iiletim sistemi ortaya çıkıo iisimi format at taaa en baştan yükle. yüklemekte hiç bir zorluk yoq. CD yi tak içine bilgisayara restart at. bilgisayar cd den önyükleme yapılsınmı die bi yazı geçer enter a bas ve talimatlara bakaraq kabul et formatlayıp yüklüyceğin alanı biçimlendir ve biçimlendirme bittikten sonra biraz bekle sonra bilgisayar baştan başlatılır. bu defa önyükleme yapılsınmı sorusunu yanıtsız bıraq ve 5 nokta sonra windows Xp nin amblemi çıkar. ztn o kadar şeyi yaptıqtan sonra gerisi kolay cd keyi felan gir hepsine ileri ileri iler de ve kur bilgisayarını boşu boşuna gidipte bilgisayarcıya format parası verme ;)

HTML