Xp Orjinal Ne Kadar ORJİNAL (!)

mghebiz

New member
Forumdaşlar değişik yerlerden !orjinal! xp kurulum cd'si başlığı altında birkaç tane bir sürü parttan oluşan dosya indirdim, bunları en yavaş hızda dikkatle cd'ye yazdırdım. Ancak formatlama bitip de yüklemeye geçince hepsi de hata veriyor, dosya bulanamadı diyor. Bu neden oluyor. verilen programlar mı aslında orjinal değil, yoksa ben her seferinde bir şeyi mi yanlış yapıyorum. Yani bu orjinal xp'leri indirmek ve buradan xp kurmak ne kadar doğru ve güvenli sizce.
Görüşlerinizi esirgemeyin lütfen.

morning2

New member
kullanıcılar nedense hata kabullenemiyorlar.Dosya kopyalama hatası çalışmanın değil, cd'nin bozuk olduğunu gösterir.Sizin CD'niz hatalı yani.Hızlı yazdırmayın yavaş yazdırın CD'ye ve doğrulama açık olsun.

ares90

New member
evet en garanti yol cd yazdırdıktan sonra cd dogrulama yapmak ve kaliteli cd ler kullanmak

asiay

New member
Arkadaş ben 3 senedir xp cdsi yapıon sneın hatan ya dvd ryter gozu bozuk yada ramın arızazlı
EGER MAVİ EKRANDA eksik dosyası hatası alıyuorsan buyuk olasıkla ramin arızalı mavi ekranda cab ların açılması için yazılım yukler rame liste yukler ve ram bozuk oldumu data alışveriş olmadıgından hata alman çok normal

eger baska xp cdlerinde hata vermiorsa dedin gibi xp ler bozuk ama sanmam maviekranda hata veren xp çok nadir çünkü sanal makinede test yapıorlardır

oncu_20

New member
bencede cd yazmanda hata var bubnun orjinallikle filan alakası yok sen in cd yazmanla alakası var sunuda dersek internetten indirilen hiçbir işletim sistemi orjinaldeğil fakat bazı aktivasyonları yaptıktan sonra orjinalle işletim sistemleriyle aralarında hiç bir fark olmuyor
arkadasların dediği gibi ya senin yazmanda yada write da sorun var

otuzbeson

New member
Katılıyorum 3 ihtimal var
ya cd ye hızlı yazdırıyorsun (4x en uygun )
ya ram veya ramlerinde arıza var
küçük te olsa bir ihtimal daha hdd de xp nin kurulduğu bölgede bad sektör var olabilir diye düşünüyorum ustalarımın affına sığınarak...

mghebiz

New member
Sağolun dostlar bilgilendiridiğiniz için, pek belli etmese de tahminim dvd writer sorunlu çalışıyor gibi.

c0000221

New member
net de dolanan her orjinal xp dediklerine inanmayın
bi kere orjinal istiyorsanız 100 $ vereceksiniz sonra sahip olacaksınız (tabi bulabilirseniz)

sonra cd yazdırırken :
yazdırma hızı düşük olmalı,
yazdırma süresince hiçbir işlem yapmamalı,
cdrw yada dvdrw nizin lens inin temiz olması yazım işlemlerinin başarıyla sonuçlanmasını sağlar

HTML