XP ne demektir ne anlama gelir ? (ilginç)

HURMA

New member
Sürekli Elimizin Altında Olan, Her Alanda Kullandığımız "Windows XP"nin Ne Anlama Geldiğini Biliyor Musunuz?
Mesih'in 2000'li yıllarda geri dönmesini bekleyen yalnızca Vatikan değilmiş. Microsoft da, kendi çapında bir "Mesih operasyonu" yürütmüş.

Microsoft'un 2001 yılında piyasaya sürdüğü ve hâlen en yaygın kullanılan işletim sistemi Windows XP'deki "xp" Eski Yunanca'da "Mesih" anlamına geliyor.

KURTARICI WİNDOWS!
Microsoft, 2001 yılında piyasaya çıkardığı işletim sistemine İngilizce'de "deneyim" anlamına gelen "experience"ın kısaltması olarak lanse ettiği "XP" adını verdi. Windows XP'deki "xp" aslında İncillerin de kaleme alındığı dil olan Eski Yunanca da Christ'ın, yani Mesih'in kısaltması.

"Windows xp" kullanıcıları olarak hepimiz, adında Mesih olan bir işletim sistemindeyiz yani.
HIRİSTİYANLIĞIN SEMBOLLERİNDEN

Eski Yunanca'da "x" harfi "khi", "ro" olarak okuna "p" harfi ise "re" sesine tekabül eder. "XP" böylece, Yunanca'da "khristos" şeklinde yazılan Mesih'in kısaltması, giderek de sembolü olarak kullanılmıştır. Doğu Roma bu kısaltmayı, Hıristiyanlığı benimsemesiyle birlikte sembol olarak kullanmaya başlamış bundan bir haç modeli olan "khi ro haçı"nı çıkartmıştır.
MİCROSOFT DA BİGANE KALMAMIŞ!
Öyle anlaşılıyor ki Microsoft 2000'li yılların Hıristiyan alemi üzerinde oluşturduğu etkinin dışında kalmamış, son işletim sistemi modeline Hazreti İsa'yı kasteden "Mesih" adını takmış. Microsoft'un bu tutumu, Hollywood'da esen rüzgarla da paralel, çünkü Hollywood da 2000'li yıllara birer Mesih hikayesi olan Matrix, Yeşil Yol ve birer Kıyamet senaryosu niteliğindeki Armagedon, Yarından Sonra, Derin Darbe gibi filmler yaptı.
"HAÇLI SEFERİ"NE WİNDOWS DA KATILDI
Aslında, 2000'li yıllar Batı'da Hıristiyanlığın etkin konumunu başka vesilelerle de gösterdi. 11 Eylül 2001'deki saldırıların ardından ABD başkanı Bush bir Haçlı Seferine çıkm atan söz etti ve peşinden Afganistan ile Irak'ın işgali geldi. O zaman dehşetle fark ettik ki "haçlı seferi" düşüncesi Batı'da canlılığını zaten hiç kaybetmemiş: futbol takımlarından lokantalara, otellerden marketlere pek çok kurumun adındaki "crusade" ("haçlı seferi") ibaresinde yaşamakta. Öyle ki, ABD'de siyaseti belirleyecek bir konumu ele geçirecek güce erişmiş.
Microsoft gibi, Amerikan ve dünya ekonomisinin bir devinin de bu "haçlı ruhunun" kıyısında kalmayacağını, onu sahipleneceğini düşünmek akla aykırı değil.

byte dergisinden alıntıdır

1sc0rp!tX

Altın Üye
İlginç bir vaka =)

neo06

New member
ya kardeş sen zamanında yatarsan ilin adamı aya giderken sen yaya gidersen olacagı budur eskiden olsa 3 çadırdan çıkıp 3 kıtaya hükmettik ama sonra ne oldu birşeylerden ayrıldık birşeylere vermemiz gereken degerleri vermedik bunlar oldu siz anladınız onların neler oldunu artık normal savaşlar bitti arkadaşlar artık dijital savaşlar var anlıyorsunuz hepinize teşekkürler

PRotype

Game Spider
70 yıl uğraşıpta felsefe okusam böyle bir şeyi hayatta aklıma getiremem. Adam nasılda çıkartıp XP yi koymuş oraya anlamadım..

Ama ben 98 Kullanıyorum xD

Yanlız bu çok ilginç bişey inanılması güç..

baal

Fırtına tanrısı
hristiyanlar bunu her alanda yapıyorlar ben şaşırmadım açıkçası
izlediğimiz hollwod filmlerinde de bunları biraz araştırırsak görmek mümkün

APOSTOL

New member
matrix i izledim..ondan cikardigim sonucu soyleyeyim..sanal ortam yada bilgisayar ortami insanlari birbirinden uzaklastiriyor tamamen robotlasiyor insan diye dusundum..armageddon ve onun turundeki filmleri de izledim tipik bir amerikan filmi..amerika dunyayi kurtariyor..kimine sacma gelebilir ama..neye ne acidan baktiginiz onemli..yani bu soyletiyi yayan insanin kesinlikle mukemmel bir beyne sahip..xp yi karalamak icin ancak bu kadar muhtesem bir tezgah one surulebilirdi :D .. hani aklima geliyor bu xp yi bulan insan musluman biri olsaydi ne denilecekti :D .. bos is bunlar yok matrix teki kasiklar bilmem ne tarikatinin bilmem neyini temsil ediyorda bilmem ne..bundan banane...banane ya ben filmi izlerim o kadar..gorsel efekt lerle suslenmis bir film den dersmi cıkartmak zorundayim..ya da xp yi kullaniyoruz da mesihtide bilmem neydi de falan da filan da...yuce rabbim AKIL denen seyi vermis verecegi kadar..yada herkese yetecegi kadar vermis..bunu kullanın arkadaslar..baskasının arastırmasını dinleyip okuyacagina biraz da siz araştırın...

SickDreTh

Altın Üye
enteresan:saskin:saskin

nebiaydogd

New member
çok ilginç buna benzer bişeyi yurtdışı forumlarda okumuştum ama adamlar xp yide hristiyanlıkla bağdaştırdılar diye gülüp geçmiştim şimdi de burda görünce acaba olabilirmi düşünesine kapıldım

ama öyle olsa ne yazar ki?
Sonuçta Hz. İsa'da islamiyetin felsefesinde bulunan Peygamber Efendimizin hakkında sıkça bahsettiği ve bizim inanışımıza göre de tekrar dirilecek olan peygamberimiz olmuyor mu bir bakıma?
neyse bu konu bana ilginç geldi paylaşım için teşekkürler...

Kaptan007

New member
arkadaşlar form da saygıyı elden bırakmayalım..bana ne. saçma gibi ibareler çok yanlış hoşuna gitmiyorsa yorum yazmazsın arkadaş araştırmış böyle ilginç bir sonuca gitmiş..eğer sende farklı bir açıklama varsa kanıtlarıyla açıkla ..adam dünyayı yönetiyor..bizde kısır çatışmalarla birbirimizi yiyoruz.. boş durmayın yazılım öğrenin geleceğin savaşı digital software world....
Tüm Hackhell çalışanlarına teşekkürler..devamını beklerim

crixallis

New member
En iyisi Pardus ulusal crack derdide yok bir çok programda ama doananım kaynaklı problemlerden dolayı daha geçemedim allahın izniyle 1 kaça hafta sonra öğrencem bilgin derdini çaresini vercem ve geçcem Türkün Türkden başka dostu yoktu aga ben bilmem gayrısını

HTML