XP kurulum hatası (bazı asus anakartları veriyo)

fuchifu

New member
arkadaşlar bu problem çok karşılaşılan bişi değil ancak insana kafayı yediriyo pc niz düzgün bir şekilde çalışıyo ama canınız format atmak istedi xp cd sini takıyosunuz başlıyosunuz formata f8 e basıp sözleşmeyi kabul ediyosuz aaaaa oda ne pc deki hard diski görmüyo cd yi çıkartıyosunuz herşey normal siatem çalışıyo ama format atmaya sıra gelince hard diski görmüyo yapacağımız işlem xp cd sinden bir başlangıç diski oluşturuyoruz ve formata onunla başlıyoruz problem ortadan kalkıyor. ben 3 gün uğraştım bu işi yapabilmek için siz uğraşmayın bari

hacker_382

New member
Kardes bu bir hata yada sorun degildir. Senin yapman gereken Hdd nin Jumperini degiştirmen yada, Boot dan Hdd Configre Etmen gerekli yoksa sistem sana Format atmak istediginde

' Sistem Bilgisayarınızda takılı bir Hdd Bulamadı der '

1lk3

New member
eger harddisk sataysa böle 1hata ile karşılaşırsın ve sata disklerde sağdan ikinci pinlere denk gelicek şeklde jumper takarsan sorunun çözülür ama (satayı 3gb/bitsn kullanamazsın standart paralel diskle aynı veri hızında kullanabilirsin)

fuchifu

New member
arkadaşlar bu bahsettiğim olayın jumperla hiçbir alakası yok dediğim gibi bazı asus anakartları veriyo bu hatayı benim başıma geldi 3 gün uğraştım denemediğim hiçbir şey kalmadı öle diğim hdd bile değiştirdim nafile başlangıç disketi oluşturmak şart ben gene bilgi olarak verim de benim gibi başına böyle bir olay gelen arkadaş olursa hiç uğraşmasın bir başlangıç disketi oluştursun cd den problemi çözülecektir.

HTML