Xp Format CD'si Sorunu

zocak34

New member
slm arkadaşlar..
önceden xp format cd sini pc ye kopyalamısıtm daha oncede ordan cdye cekmıstım tekrar kullanabılmek ıcın format cd si hazırlamıstım fakat sımdı bunu nero8 le cd ye yazdırıorum ama format cdsı olmuo daha dorusu acılısta cd'den on yukleme yapılsınmı demıo:vur pc yı cd'yle baslatıorum sız sormadan ben solıyım :=) home cd sı var denedım onda onyukleme yapılsınmı dıo o konuda emınım :=) yardım edersenız format atıcam sevındırmıs olucaksınzı benı :=)ayrıca ben neroda cd ıso secenegını secıp yazdırdım olmadı hangı yoldan yazıcaz solersenız...​

VaGaBoNdSe

New member
anladigim kadariyla sen cd'nin icindeki dosya ve klasörleri bilgisayara kopyalamissin ve sonradan bunu kopyaladigin dosya ve klasörleri tekrar cd'ye yazip format atmak istiyorsun ?

eger böyle yaptiysan acilista o dedigin "ön yükleme icin bir tusa basin" bunu göstermemesi cok normal cünkü sen cd'den birebir kopya almamissin cd'nin icindeki dosya ve klasörleri almissin yani ne cikiyor burdan cd'leri direkt olarak birebir kopyasini alip muhafaza edeceksin öyle icindeki dosya ve klasörleri alarak saklamayi denersen aynen oldugu gibi boot özelligi kayip olur ve ugrasmak zorunda kalirsin.

morning2

New member
evet nlite ile açılabilir iso oluştur seçeneğini aktif edin.Doğrudan yazdırla yazdırabilirsiniz.

scream-11

New member
“CD den önyükleme yapmak için bir tuşa basın…” yazısı gelmiyorsa Bios ayarlarından CD ROM u 1. aygıt olarak belirmemiz gerekir.

Bazı bioslarda bu ayar Advanced sekmesinin altında olabilir ve tercihi yukarı taşımak değilde başında 1st yazacak şekilde ayarlanması gerekir.

Alıntıdır

zocak34

New member
bios ayarını biliyorumda cd özelliğini kaybetmiş.sp2 kopyasıydı n liteden sp3 cd oluşturdum :D:D saolun

HTML