www.friend.gen.tr sitesinin kurulumu

byskandal

New member
Tamamen benim tarafımdan yapılmış ve yazılmış

KURULUM
1-Önce arkadas dosyasını ftp'ye atacaz.
2-Sql için db adı userdb ve şifre yaratalım.
3-Daha sonra phpmyadmine girerek Sol dan en yukardaki DB adına tıklayıp bekleyelim.Ve bu aşamadan sonra En yukarda SQL OKUT vardır ona tıklayın.
4-Önemli:Sql okuturken arkadas dosyası içinde database dosyası içinde sql dosyasını açıp içindekileri kopyalayıp "veritabanı üzerinde sorgu çalıştır" boşluğuna yapıştırın."Git" deyin bekleyin.(Biraz uzun sürebilir...)
5-Ayarlar dosyasına girerek
$vt_user="username db"; // Veri Tabanına Bağlantı Kurarken
$vt_pass="şifre"; // Veri Tabanı Şifresi
$veritabani="db adı"; // Veri Tabanının Adı
$vt_host="localhost"; // Veri Tabanının MakineninAdresi
6-Admin için ise herkesin takıldığı konu.Site kurulduktan sonra ÜYE OL tıklayın ve boşlukları doldurun yani kısacası üye olun.(İlk Üye sizsiniz)
7-Daha sonra Phpmyadmine girerek Sol taraftan Z_User tablosuna tıklayın ve sayfa açıldıktan sonra yukardan "Tara" basın göreceksiniz sizin kullanıcı adınız göreceksiniz. "Kalem Butonuna" tıklayıp sizin üyelik bilgileriniz çıkacak.En sondaki "KONTROL YAZAN YERE o YAZIN" VE "Kaydet" deyin ve çıkın
Admine giriş için www.domainadi.com/arkadas/cp/index.php yazarak kullanıcı adınız ve de şifrenizi girerek ADMİN olacaksınızdır

BYSKANDAL

dostpartner

New member
byskandal' Alıntı:
Tamamen benim tarafımdan yapılmış ve yazılmış

KURULUM
1-Önce arkadas dosyasını ftp'ye atacaz.
2-Sql için db adı userdb ve şifre yaratalım.
3-Daha sonra phpmyadmine girerek Sol dan en yukardaki DB adına tıklayıp bekleyelim.Ve bu aşamadan sonra En yukarda SQL OKUT vardır ona tıklayın.
4-Önemli:Sql okuturken arkadas dosyası içinde database dosyası içinde sql dosyasını açıp içindekileri kopyalayıp "veritabanı üzerinde sorgu çalıştır" boşluğuna yapıştırın."Git" deyin bekleyin.(Biraz uzun sürebilir...)
5-Ayarlar dosyasına girerek
$vt_user="username db"; // Veri Tabanına Bağlantı Kurarken
$vt_pass="şifre"; // Veri Tabanı Şifresi
$veritabani="db adı"; // Veri Tabanının Adı
$vt_host="localhost"; // Veri Tabanının MakineninAdresi
6-Admin için ise herkesin takıldığı konu.Site kurulduktan sonra ÜYE OL tıklayın ve boşlukları doldurun yani kısacası üye olun.(İlk Üye sizsiniz)
7-Daha sonra Phpmyadmine girerek Sol taraftan Z_User tablosuna tıklayın ve sayfa açıldıktan sonra yukardan "Tara" basın göreceksiniz sizin kullanıcı adınız göreceksiniz. "Kalem Butonuna" tıklayıp sizin üyelik bilgileriniz çıkacak.En sondaki "KONTROL YAZAN YERE o YAZIN" VE "Kaydet" deyin ve çıkın
Admine giriş için www.domainadi.com/arkadas/cp/index.php yazarak kullanıcı adınız ve de şifrenizi girerek ADMİN olacaksınızdır

BYSKANDAL

byskandal arkadaşım emeğine salık

HaNCHeR

New member
abiler bana yardimci olabilirmisiniz ilk defa basıma böyle bir olay geldi scripti kurdum fakat mysql baglantı hatası dıyor oysakı ayarlar klasorunden gelenel_ayarlar.php dosyasında veritabı adı verıtabanı kullanıcıadı ve sıfreyı dogru yazdıgım halde bole bır hata cıkıyor karsıma makınada hoıstta sorun var dıyecem oyle bır sorun olsa ozaman dıger php sıtelerındede sorun olur .. Sorun neyden kaynaklanıyor halen daha bulamadım yardımlarınızı beklıyorum arkadaslar...Simdiden tsk ler

Site adresi : http://www.tekaskim.net/arkadas/index.php

HaciBov

New member
HaNCHeR' Alıntı:
abiler bana yardimci olabilirmisiniz ilk defa basıma böyle bir olay geldi scripti kurdum fakat mysql baglantı hatası dıyor oysakı ayarlar klasorunden gelenel_ayarlar.php dosyasında veritabı adı verıtabanı kullanıcıadı ve sıfreyı dogru yazdıgım halde bole bır hata cıkıyor karsıma makınada hoıstta sorun var dıyecem oyle bır sorun olsa ozaman dıger php sıtelerındede sorun olur .. Sorun neyden kaynaklanıyor halen daha bulamadım yardımlarınızı beklıyorum arkadaslar...Simdiden tsk ler

dosyadaki .sql uzantılı dosyayı phpmyadmin vb programla mysql a yüklemen gerekli..

DeNiZeBaKiS

New member
Ya bunda benim yasadigim sorun su kuruorum ana sayfaya yonledirior dior hep ayni tik tik ses gelior goruntu yoq nasil cozucem yardim edicek birisi varmi

HaNCHeR

New member
Kardeş .sql uzantılı dosyayı yukle demıssın ama zaten yukledım bende 14 tane sql tablosu var ıstersen ısımlerınıde buraya yazayım genel ayarlardanda mysql kullanıcı adınıdı sıfresını yazdıgım halde bole bır sorun veriyor scriptin calıstıgına emınmısınız arkadasım yada kuran varmı baska bu scripti yardımcı olursanız sevınırım ...

arkadaslar kurdum sonunda sorun hosttan kaynaklanıyormus baska bır arkadastan hıst aldım oraya kurdum calısıyor admın panelınıde halletım hersey cok guzel tek eksık var sorun oda resim eklenmiyor bunu nasıl cözebilirim aşagıdakı gıbı bır hata veriyor yardımlarınızı beklıyorum arkadaslar..

Hata :

Warning: move_uploaded_file(resim/uye_resim/2.jpg): failed to open stream: Permission denied in /home/tekaskim/public_html/arkadass/resim_2.php on line 72

Warning: move_uploaded_file(): Unable to move '/tmp/php70h8cP' to 'resim/uye_resim/2.jpg' in /home/tekaskim/public_html/arkadass/resim_2.php on line 72

Resim 001.jpg Adlı Resminiz Yüklenmiştir!
Operatörlerimiz Tarafından Kontrol Edildikten Sonra Resminiz Sisteme Eklenecektir!
Teşekkür Ederiz

| Kapat |

LaBojita

New member
hancher arkadaşımız doğru söylüyor herşey tamam ama sadece resim eklemede sorun var bu sorunu halledebilen birileri varmı?

byskandal

New member
move_uploaded_file(resim/uye_resim/2.jpg): failed to open stream: Permission denied in

Arkadaşım move_uploaded_file ftp den dosyanın permission değerini 777 yap

okan78

New member
arkadaşlar belki çok ouyoruz ama bide indirme linkini veripte bizi artmasaydınız daha da güzel olabilirdi

redforce

New member
Burdan indirebilirsiniz >> http://rapidshare.de/files/9477879/friend.gen.tr.rar.html

Benim sorunumda bu arkadaslar :)

HTML