Work and Travel hakkında bilgisi ve deneyimi olan varsa paylaşabilir mi, acaba?

eon_1453

New member
Arkadaslar bu sene work and travel dusunuyorum da.....
bu konu hakkında bilgisi olan ,yardımcı olursa sevinirim..

yehovan

Banned
Arkadaşım Amerikaya gidiş 1000 1200 dolara mal oldu bu yaz. Vize felan tüm gerekli işlemleri onlar hallediyor iş kalacak yerde onlara ait...

Güzel hoş oluyor sonuçta yabancı bir memleket yabancı insanlar tanımak felan hoş...

Ama çalışmaktan gezmeye pek vakit bulamıyosun.. Tabi para kazanmaya gidiyosan. Günlük 2 işte çalışanlarda var... Bazen benzin pompacısı oluyosun bazen lunaparkta üzerine çeyiosun miki mouse maskesi yol gösteriyosun felan filan...

Sonuç olarak... İyi para kazanıyosun... Gümrüğe takılmayacak şeyleri satın alıp dönüyosun memlekete

Hayatın boyunca unutamıyacağın anılarla birlikte...

emir_18

New member
Arkadaşım Amerikaya gidiş 1000 1200 dolara mal oldu bu yaz. Vize felan tüm gerekli işlemleri onlar hallediyor iş kalacak yerde onlara ait...

Güzel hoş oluyor sonuçta yabancı bir memleket yabancı insanlar tanımak felan hoş...

Ama çalışmaktan gezmeye pek vakit bulamıyosun.. Tabi para kazanmaya gidiyosan. Günlük 2 işte çalışanlarda var... Bazen benzin pompacısı oluyosun bazen lunaparkta üzerine çeyiosun miki mouse maskesi yol gösteriyosun felan filan...

Sonuç olarak... İyi para kazanıyosun... Gümrüğe takılmayacak şeyleri satın alıp dönüyosun memlekete

Hayatın boyunca unutamıyacağın anılarla birlikte...
kardeş çok güzel anlatmışsın ama çok basit anlatmışsın bence.yani ben çok araştırdım 1. si oraya indiğin anda sefillik çekiyomuşsn.giden kişilerden sefil olmayan yani onlarla ilgilenn sorunsuz geçti diyen 1 kişi duymadım.bazıları işini bile bulmuyomuş.onun gibi şeyler.ayrıca eskisi kadar para yokmuş bu wat programlarında bence paranız varsa ingiltereye gidin.yinede biraz daha araştırın tabi:saskin

Ŧ ℓ ε ŧ ¢ ħ

ےσℓđ
Türkiye deki asgari ücretin 2-3 katını alıp, yurtdışında çalışıyorsun
bence bu çokta iyi bir şey değil
eğer gezmeye gidiyorsan çalışmaktan yorulabilir ve sıkılabilirsin

ToleRe311

New member
iyi de neden varsayımlardan yola çıkıyon ((( emir_18))) eon_1453 ben kendim geçen sene gittim eğer bilgi almak istersen

msn adresim [email protected]

fazla vakit bulamıyorum msn ye ama eklersen elbet konuşuruz

:..asker..:

New member
bende wat programi ile 2006 da abd ye gidenlerdenim...
3 ay icerisinde 7 is degistiren 18 eyalet gezen ve yanlis ucaga, yanlis trene, yanlis otobuse,yanlis adrese giden ve ayrica tum bunlara ragmen program+ucak masraflarini dustukten sonra +araba kiralayarak 500dolar gibi bir rakam ile 1hafta gezen ve 1500-2000 dolar arasi bir para ile donen birisi olarak tecrubelerimden faydalanmak isteyen bana pm atabilir...

HTML