Wireless yardım

yavuz2401

New member
arkadaşlar bnm 4 portlu wireless modemim vardı bozuldu ve ben arkadaşımın tek portlu wireless modemini aldım faka bu modem kullanmaya bşladıktan sonra internet sayfalarında gezinirken şöyle bi uyarı alıyorum

Internet'e aynı anda ulaşabilen kablosuz kullanıcı sayısı sınırına (12) ulaşılmıştır. Alternatif olarak modeminize kabloyla bağlanıp işleminize devam edebilirsiniz.

şifreyi 3,4 defa deiştirmeme rağmen aynı uyarı devam ediyo yardımcı olur musunuz?
modem markası Airties

VoyVoy

FoRuM MüHeNDiSi
modemin içine girip bakıver kaç kişi kullanıyo eğer orda görünüyosa diğer kullanıcıları sil gitsin

maverick36

New member
MAC adreslerine göre filtreleme yaparsan şifren bilinse dahi sadece izin verilen MAC adresine sahip ethernet kartlarının takılı olduğu pcler, senin modemin üzerinden nete girebilir. Öncelikle modemin arayüzünden o andaki bağlı kullanıcıları kontrol etmelisin. Eğer sadece izin verilen kullanıcılar o an bağlı ise, o kullanıcıların dışındakilerin modeme ulaşamaması için MAC filtresini aktif edebilirsin. Böylece senin izin vermediğin kimse senin ağından nete giremez.

HTML