wireless sorunu

zafko

New member
wireless sifresi ile alakali

merhaba.arkadaslar firmada kullandıgımız inca marka bir wirelless modem var ve bu modeme 1 masaustu kablolu olarak diger 1 masaustu ve 2 laptop kablosuz olarak baglanıyor.
ve modeme sıfre koydugum zaman 1 gun sonra kablosuz olarak baglanan bilgisayarlar bu modeme baglanmıyor ve modemde wıreless ısıgı yanmıyor bundan once airties modem kullanıyorduk oda aynısını yapıyordu bu ınca modemdede.kablolu olan ise baglanıyor ıkısındede.modeme reset attıp sıfre koydugumda yıne aynısı oluyor fakat sıfre kaldırdıgımda ıse hıc bı sekılde sorun olmuyor koblosuz olarak baglanılabılıyor.acaba bunu yapmasının sebebı ne olabılır.butun sıfreleme metodlarını (wpa,wep, vs) denedim.

yardımlarınızı beklıyorum arkadaslar

//:U.N.G.O.O.D

Altın Üye
sanırım bu şöle olur 2 laptopda tüm şifreleme sistemini desktek görmüyo oabilir
Benim hp varken ark toshiba vardı ben bağlanıp o bağlanamıyordu.
Şunuda söleyim belki seninkilerde toshibadır ama tüm bunlarda bir raslantı oalbilir tam emin deilim
İyi forumlar

necrometer

New member
şifreleme metodları farklılık gösterebilir. çözümler-
1- Modem yazılımını güncelleyebilirsin. gülcelse tekrar gülcelle yazılım hatalı upload edilmiş olabilir.
2- Şifreleme metodunu MAC filtreleme yapabilirsin.
3- kaydetme esnasında eksik olarak işlem yapıyor olabilirsin.

Örn. BAzı modemlerde apply ve Save all demek yeterli, bazılarında bütün ayarları yaptıktan sonra tool yada farklı bi sekme altında Change Conf.. Save tarzında bi ibare olabilir. bunlara dikkat etmeni tavsiye ederim.

Başarılar....

Hayatın Anlamı Öldükten sonramı bilincek.... Haydi YÜKLE........Clik

HTML