Windows'lar için 4GB den fazla ram görmesi mumkun mu?

igese

New member
Windows'lar için 4GB den fazla ram görmesi için (setup.ini) ile gormesi mumkunmus bilgisi olan arakdaslar varmı? yada baska yolla? bahsettiğim 32 bit işletim sisteminde.

EsMeR_BoY

İsTanBuL
kardeş O 4 diyen adamı dövmek lazım Hade Yaptın bu seferde işletim Sistemı affalar Yanı hem xp 3 ramdan fazlasını oynatmaz taksanda Faydasını Göremezsın hanı Yapıorum dıyen Adam gelsın Burda resımlı anlatsında Elını öpelim:)

igese

New member
setup.ini yi kurcalıyomussn 4 gb goruyomus arastrdm biraz 0x80000000 ile 0xBFFFFFFF gibi syler yazıyo fazla okdr bilgm yok anlamdm :) 32bit işletm sistemnde 8gb destekleyn bir anakarla 4 gb ram bile kullanamıyorm :(((((

hüseyinç

New member
sadece 1-2 anakartta rastladım xp- vist6a farketmiyo
ya ikiside görüyo ya görmüyo
ama bios da küçük bi ayarı olcak onla halloluyo

igese

New member
topladığım bilgisayarlarda 4 gb gormuyo en fazla 3.50. bios u alt ust ettim hiç birinde rastlamadım. daha net bir bilgi verirseniz memnun olurum.

61acemi61

New member
Arkadaşım bildiğim kadarıyla 32 bitlik Windows sürümlerinde ServicePack güncellemesi yapınca 4 gb ram destekliyor gibi gözüküyor fakat 3500 değerinden yukarıya çıkmıyor (Microsoftun sitesinde de yeralıyor) 4 GB ve yukarısı Ram için Windows 64bit işletim sistemi olması gerekiyor.

cz5

New member
kullanmazsın dostum işlemtim sistemine bağlı 64 bitlik vista gördüğünü söylüyorlar ama tabi söylentiden öteye gitmiş değilim

ceyhun_86

New member
mrb lar 8Gb ram çalışabilir ama onun en fazla 4GBını kullanabılırsın veriyolu destekledıgı kadarını kullanır. ayrıca 4GB den fazla ram takıp performans alman için 64 bit lik isletimm sistemi kurman lazımm oda 32GB-%512GB lik ram ler kullanabilirsin belki abartı gelebilir ama öyle tabi Pc ninde özellikleriinin yetmesi gerekir

HTML