Windows7 Hakkında Görüşleriniz?

Euph

New member
Arkadaşlar forumda bir çok Windows 7 pre beta linki var , paylaşanların eline sağlık , fakat kullananlardan Windows 7 Pre Beta hakkında yorum çok az. İşletim sistemini yükleyenlerden ricam görüşlerini paylaşmaları. Stabil mi? Vistanın yerine kurmaya değer mi? Problem le karşılaşır mıyız? Vs...

Saygılar,

ibo1212

New member
ben beta build 7000 sürümünü indirip kurdum performans açısından kesinlikle vistadan iyi görünümde iyi tam aktivasyonu yapamadım şimdilik sadece aktivasyon süresini dondurabildim ama kurmaya değer sevgiler arkadaşlar

jeronimoo

New member
Arkadaşlar forumda bir çok Windows 7 pre beta linki var , paylaşanların eline sağlık , fakat kullananlardan Windows 7 Pre Beta hakkında yorum çok az. İşletim sistemini yükleyenlerden ricam görüşlerini paylaşmaları. Stabil mi? Vistanın yerine kurmaya değer mi? Problem le karşılaşır mıyız? Vs...

Saygılar,
SELAMLAR...4 işletim sistemi kullandım ve bu konuda baya bi araştirma yaptım.Diyebilirim ki şu anda işletim sistemleri arasında en kararlısı olarak windows 7 yi gördüm...
sistemi ilk kurduğum zaman biraz önyargılıydım ama şu anda vazgeçilmezim oldu...halen beta aşamasında ama hiç bir sorun yaşamadım...driver sorunu olmadı...pc yi hiç kasmıyor...sistem için 512 mb dahi yeterli olabilir...xp den daha performanslı ve daha kullanışlı.tavsiye ederim.
p4 1.5 ghz 512 mb sisteme kurdum ve denedim.....

Euph

New member
Peki ben şu anda Vista kullanıyorum , harddisk'imi vistanın kendi partition programıyla bölsem , Windows7'yi o bölüme kurmak mümkün müdür? Bir de hangi linkten indirdiniz yazarsanız çok memnun olurum çünkü anladığım kadarı ile 2 farklı betası var.

Saygılar,

ottoman53

New member
ben windows 7 6956 sürümünü kullanıyorum crack de yaptım tek sorunu crack den sonra güncelleştirme yapamaması ama bu sorun bile vista dan kat kat daha iyi bir işletim sistemi olduğunu kanıtlıyor bence. Hız ve performans için şu an en iyisi.Kullanmaya değer!

bu işletim sistemi vista driverlarını tanıyor. Sorun da çıkarmıyor

Marko Paşa

Suskun Nefer
ben beta build 7000 sürümünü indirdim ve kurdum Activation Patch yükledim hiçbir sorun yok kullanıyorum vistadan çok güzel,pc'de hiçbir kasma filan yok bençe windows 7,vistanın papucunu dama atacak diye düşünüyorum.

Uzunefe

Altın Üye
zaten vista windows me gibi bir ara sürüm olarak piyasaya sürüldü. Asıl olay Windows 7 de :)

hacker-boy

New member
bence beta build 7000 gayet stabil crackide var orjinal yapıyo vista zaten kullanıcıyı 7 ye alıştırmaktı 7 tam patlama olcak vede zaten build 7000 den sonra direk final gelio yani elimizdeki nerdeyse final:D vede bence gayet güzel

strangeron

New member
6956 sürümünü denedim. Driverlerde sorun yok. Vistadan hızlı XP den yavaş. İkisi arasında bir yerde. Bana sanki içi biraz boşaltılıp hızlı çalışması sağlanmış vista gibi geldi. Microsoft, Apple'in pazar payının %9.6 lara tırmanışından korkup, kullanıcılarında vista eleştirilerini en azından bir süre engelleyebilmek ve sistemden ayrılanları geri kazanabilmek için alelacele Windows 7 ile gösteri yapmaya karar verdi diye düşünüyorum.

grsl

New member
6956 sürümünü denedim. Driverlerde sorun yok. Vistadan hızlı XP den yavaş. İkisi arasında bir yerde. Bana sanki içi biraz boşaltılıp hızlı çalışması sağlanmış vista gibi geldi. Microsoft, Apple'in pazar payının %9.6 lara tırmanışından korkup, kullanıcılarında vista eleştirilerini en azından bir süre engelleyebilmek ve sistemden ayrılanları geri kazanabilmek için alelacele Windows 7 ile gösteri yapmaya karar verdi diye düşünüyorum.
win 7 kurulurken 200mb sanal bellek oluşturuyor...buda hızlı açılıp kapanmasına sebep olabilir.

aquariusap

New member
3 gündür 7 yi kullanıyorum vistada kullandığım bazı programlarda sorunlar yaşadım ancak hepsinide hallettim. eğer program çalışmazsa uyumluluğu denetlettirdiğinizde sorun çözülüyor. vistayla kıyaslarsak bence performans açısından pek fark yok ama görsellik açısından vistayı katlar bazı küçük rütuşlar çok estetik bir hava kazandırmış, örneğin "masaüstünü göster", "hızlı başlat" gibi konularda çok şık bir sistem araç çubuğu oluşturulmuş. ayrıca "action center" da size 7yi kullanırken rehberlik ediyor. Driverların hepsini otomatik tanıdı ve vista gibi netten update etti ancak tv kartı ve webcam i çalıştırabilmek için driverları elle kurmam gerekti.
Bence en güzel en önemli özelliği windows 7 de catia v5r18 in çalışabiliyor olması (32bit de dahil)
Sonuç olarak vistanın yerine kesinlikle yüklenebilir bir sistem, tabi eğer vistanın ilk çıktığı zamanlardaki gibi crack sorunu yaşanmayacaksa, şu an için crack ile ilgili sorunum yok.

erde123m

New member
ben herturlu işletım sistemını kullnadım mıcrosoftun sadece bence 3 tan eişletim sistemi vardır 98.xp.ve 7 :D

r.a.r

New member
arkadaşlar ben vista kullanıyorum window 7 ye geçmeyi düşünüyorum ama driwer olarak hangi driver
ı kullanacağım bilgisi olan yardımcı olsun lütfen.

yasin_7455

New member
ben win 7 yi kullaniyorum.benim bilgisayarim.laptop olmasina ragmen draver sorunu olmadi sayilir.xp driverlerini taniyor.xp ye kurulan programlarda calisiyor.simdiye kadar hic vista kullanmadim.ama xp den gayet hizli oldugu kesin.ben ce cok basarili bir program.

einstinnn

New member
intel quad york serisi 9550 modeli 2,83 4 cekirdekli -4 gb ddr3 ram geforce 9800gt ekran karti 750gb hardisc masa ustu harddisc de var 500 lük var sisteme uygun intel anakart bu donanimda kurulum yaptim
arkadaslar son sürüm windows un kendi sitesinden lisansli indirdim windows 7 betayi sistem kullanimina kadar bi cok seyi test ettim zaten test icin kurdum bilgisayar tamiri isiyle ugrasiyorum ama vista daha iyi inanin bana hiz farki o kadar azki hatta bana gore yok bile ve hala sorunlari var bunu bilin bosuna indirip kurmayin ayni vista sadece bi kac oynama yapilmis farkli sanki xp deki hiz vista daki kararlilik bir araya getirilmeye baslamis ama zaten bu windowsun oyunu isteseler adam gibi isletim sistemi yapar ve insanlar hic sorunsuz yillarca kullabilir ama yeniyi kaktirmak icin bu taktikleri yapmazsa kimse yeni pc almaz yada isletim sistemi tabiki driver tanima olayi daha iyi ama bunlar sacma kandirmaca cunku zaten verin bana normal isletim sistemini ben size binlerce driver entegre edeyim yani bu yenilik degil dokunmatik ekran destegine gelince bu yillardir kullanilan biseydi sadece halka yonelik kullanimi yoktu buda yeni degil unutmayin windows bilgisayari insanliga tanitan adam bize windowsu veren icat eden insanlar yani onlar bizim suan buldugumuz sorunlari bulmuyormu yada bilmiyormu sadece taktik bunlar biz daha iki satir programlama dili bilmezken adamlar hangi noktadalar eger vista cikmsaydi yeni programlar daha guclu isletim sistemi gerektirmeseydi ben eski p4 umu kullanilirdim ama gittim intele 1000 euro sadece kasaya verdim olay bu
ve hizli acip kapanmasi olayina gelince bende tam rezalet oldu pcyi kilitledi sestede tam rezalet sesi kendi tanidi ama bozuk ses verdi bende kendim son driveri tanitmaya kalktim kabul etmedi zaten yeni fln diye uyku modunda problemler yasadim program kurulumlarinda hiz artisi gormedim normal ram tüketimide 800-900 arasindaydi ve fazla programda kurulu degildi yani onbellek olayi tam kullanimda degildi sonr a vistyaa dondum bi baktim ram kullanim i hicbir program yuklememisken sadece driverler kuruluyken 500 civariydi sonra kullandigim programlari kurdum fln filan haliyle sistem on bellek kullanima gore doldu suan 800-900 degisiyor

strangeron

New member
6956 dan sonra 7000 denedim. XP nin hızı Vista görselliği harmanlanmaya çalışılmış ama ne hız tutturulabilmiş ne de vista daki oturmuş görselliğe ulaşılabilmiş. Görev çubuğunda bir iki ufak değişiklik o kadar. ( Dümdüz bir görev çubuğu ve görev çubuğunda sanki gelişigüzel yerleştirilivermiş bir standart ve uyumu olmayan program simgeleri. Ağ simgesi ve saatten hiç sözetmiyorum bile) Birlikte gelen ne yaptığının kendisinin bile farkında olmadığı bir internet explorer 8; devamlı hata onarmaya çalışma ilk sayfaya dönelim mi ve microsofta bildir mesajı. Bana göre microsoft hem kullanıcıların vista rahatsızlığını önlemek hem de Apple in vistadan sonra pazar payının yükselmesi sebebiyle alel acele windows 7 i piyasaya sürüyor. (Herkesin denemesi için de kendi sitesinden key vererek seven indirilmesine olanak sağlıyor) Bütün bunların yanında bence iyi bir yanı da var. Oyunlar. Kendi bilgisayarım için söylüyorum Ne XP de ne de Vista da Call of Duty 4 ü bu kadar kısa sürede yükleyip bu kadar rahat oynamamıştım. Saygılar.

HTML