windows7 de harrdisk nasıl bölünür?

seberhan

New member
yeni laptop aldım.. içinde windows7kuruluydu,, aslında format atıp xp kurmayı düşündüm ama biraz denemeye karar verdim.. fakat harddisk tek parça halinde.. acaba harddiski nasıl ikiye bölebilirm?

<<<DeFThELoG>>>

New member
Format atarken oluyo kardeş
diski bölümünü silip yenisini oluşturduğunda sana boyut seçeneği geliyor xp deki gibi yazıp okliyosun ardından diğer bvölümü de seçip biçimlendiriyorsun ve disk 0 yan, s,stem kurulacak diski seçip kuruyosun hepsi bu
ister 2 ister 15 parşa yapabilirsin..

<<<DeFThELoG>>>

New member
O zamanda partiton magic bulacaksın ki buyrun forumda var...
Buyur ben sana forumdan alıntı linki veriim..
RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting

Onda da bölümleme yapabilirsin laki uygula dedikten sonra pc masaüstü gelene kadar dokunmaman gerekiyor...
Hdd yi bölümlendirip c yi yeniden imajlıyor çünkü ve hassas system dosyalrını birebir yerleştirmesi gerekiyor.

Müdahale etmezsen en sağlıklısı "format atmadan" bu derim..

mukuriler

New member
bölebilirsin.bilgisayarımı sağ tıkla yöneti tıkla-disk yönetimini tılka.Karşına sabit diskin çıkacak .Oradan bölümün üstüne gel ve sağı tıklayarak bölümü küçült de.sana ne kadar küçültmen gerektiğini soracak.değer gir ve onayla.karşına yeni bir bölüm çıkacak.bu bölümü sağ tıklayarak biçimlendir de veeeeeeeeeeee sana yeni bir disk alanı.kullanabilirsin ..mukurilerden sevgiler

HTML