Windows XP

e_aydin

New member
arkadaslar benim bi sorunum var yardımlarınızı esirgemezseniz sevinirim:) ben pc ye format atmaya calıştım kendi olanaklarımla.Fakat formatı attıktan sonra pc başlarken 2 tane windows cıkıyor ve bunlardan birini secerek başlatabiliyorum pc yi.şimdi sizlerden isteğim tekrar format atmadan 2 tane olan windowslardan birini silebilirmiyim?

mhmtmal

New member
Bilgisayarı CD'den başlat (ilk başladığında F8'e bas çıkan mavi ekrandan bilgisayarın başlama esnasında ilk başvurduğu sürücü olarak CD driverını ata) ve XP CDni tak, bir sürü abuk subuk işlemden sonra sana ne yapmak istediğini söyleyen mavi bir ekran gelir. O ekranda repair seçeneğini seç. Windows Recovery Console açılır. Buradan işlemi yaparsın. (Aman dikkat DOS artamında gerçekleşir bu konsolun işlemleri. Dolayısıyla DOS bilgine güvenmiyorsan hiç bulaşma derim) Biraz güveniyorsan HÊLP komutu ile konsolda kullanacağın komutları listele. DEL veya DELETE komutuyla 1 veya 2 olarak gösterilen fazladan yüklenmiş işletim sistemini sil (gerçek işletim sisteminin hangisinde olduğundan emin ol önce).

Ama esas önerim bilgisayarı yeni kurduğuna göre bir format at yeniden kur. Ne de olsa çok bilgi yüklememişsindir diye düşünüyorum. Ama yok yeni baştan yapamam dersen ilk önerimi al kullan.

Hadi iyi şanslar.

HTML