Windows Xp yi Administrator Oturumu İle Kurmak

kariyer1

New member
Arkadaşlar windows xp kurarken bir kullanıcı adı girmemizin zorunlu olduğunu yazıyor. kullanıcı adı kutularından birini yazdıktan sonra bilgisayar ilk kurulduğunda o kullanıcı oturumu ile açıyor.
Windowsu kurarken kullanıcı adı kutucuklarını boş bırakıp admin oturumu ile açılmasını sağlayabilir miyiz? yardımlarınızı bekliyorum.
:eek:

abcas

New member
ben şimdiye kadar 200 den fazla xp kurdum zorunlu yazısına rastlamadım. sen hangi sürümü kuruyorsun.boş bıraktıgın zaman zaten administrator ile oturum acılıyo. garip :S

kariyer1

New member
Xp pro. kullanıyorum. elimde farklı xp cd leri var ama hepsi aynı galiba.
kurarken kullanıcı adı 1, 2 gibi 5 kutucuk geliyor. o kısmı boş geçirmiyor. kesin birini doldurmak gerekiyo.
bende mecburen birine örneğin aa yazıyorum. kurulduktan sonra admin olarak açıp aa oturumunu yönetten kapatıp siliyorum. her defasında bu silme işlemiyle uğraşmamak için sormuştum. ilgin için teşekkür ederim.

f4t1hb3y

New member
:d ben kurduğum windows sayısını unuttum bırak xp windows 95 de bile oyle bişey gormedimmmmmmmmm :D

mdemirsan

New member
ben de xp'nin sp2 lisini kullanıyorum. kullanıcı adı girilmesi zorunlu ama. windows kurulduktan sonra sp2 nin bir ekranı geliyor. otomatik güncelleştirmeleri v.s. ve kullanıcı adı soruyor. bilgisayar kurulumu bittikten sonra restart atıyor ve bahsettiğim pencere geliyor. hiç birşeye dokunmadan ekran koruyucusunun girmesini beklersen ki yaklaşık 10dk. herhangi bir tuşa basıp ekran koruyucusundan çıktığında administrator oturumu açılmış olarak buluyorsun.

saybatli

New member
bende birçok xp kurdum ve genelde kullanıcı adı girmemi istedi bazı cdlerde direk admin olarak kullanıcı açıyor cd den cdye değişiyor bu oem lerin hepsi kullanıcı adı girmeni istiyor. boş geçirmiyor.

ersoyk

New member
Orijinal cd'den kurulum yaparken bu adımı sorar, bunu denetim masasındaki kullanıcı hesaplarından düzenleyebilir yada silebilirsin.

HTML