Windows XP USB Stick Edition

c160

New member
walla ben indirdim ama kurmayı başaramadım benim usb bellek U3 türü o yüzden uyum sağlamadı sanırsam

sametyokar

New member
önce HP USB BOOT UTİLİTY programını kur flash belleki biçimlendirmek için

flash bellek 512mb 1gb arasında ise fat ile 2-4 gb ise fat32 ile biçimlendir

flash belleği tekrar tak çıkar ve u3 sistemi yerleşsin(u3 kullanan bellekler için)

xpusb klasörünün içindeki livexp.bat isimli dosyayı çalıştırıyoruz.

dos penceresi açılıyor ve seçenekler çıkıyor karşımıza
burdan 1 seçeneğini seçip indirdiğimiz dosyanın içerisindeki
ınstalldır dosyasının yolunu buraya yazıyoruz.
(örneğin :C:\Win.XP.USB\Win.XP.USB.SE\INSTALLDIR)

daha sonra 2 seçeneği ile xp yi nereye yükleyeceksek onun yolunu yazıyoruz.
(flah disk G: olarak gözüküyosa G: yazıyoruz)

daha sonra da 5 seçeneği ile install live xp seçeneğini seçiyoruz
yaklaşık 3 dakika sonra flash belleğimizde xp miz hazır.

- 1 enter sonra INSTALLDIR Dosyasının yolunu yaz enter (örneğin :C:\Win.XP.USB\Win.XP.USB.SE\INSTALLDIR)
- 2 enter sonra xp yi yükleyeceğin yer enter(flah disk G: olarak gözüküyosa G: yazıyoruz)
- 5 enter seçeneği ile install live xp seçeneğini seçiyoruz
- 1 enter

yada şöyle
1-Rarlı klasörü açtığınızda içinde aşağıdaki dosyaları göreceksiniz
2-Burada "LiveXP" ye çift tıkladığınızda aşağıdaki gibi DOS penceresi açılacaktır
3-açılan pencerede "Enter your choice :" yazan yerin karşısına "1" yazıp enter e basın
4-rarlı dosyayı açtığınız dizini bu ekranda yazın.Benimki "E:\XPUSB\INSTALLDIR" siz bu dizini nereye ve hangi adla açtıysanız o şekilde yazın enter e basın
5-"1".Sıradaki işlem tamam şimdi "2" ye geçiyoruz ekrana 2 yazıp enterleyin
6-İkinci işlem menüsünde kurulum yapacağımız dizini yani flash diskimizi (usb) seçiyoruz. Benim ki "J" idi siz kendi usb nizin adını yazacaksınız

NOT:Buraya kadar olan işlemleri doğru yaptıysanız dos ekranında (buraya kadar) 4 basamak olan işlem seçeneklerinin sayısı 5 e çıkacaktır.
7-İşlem basamaklarından 3 ve 4 ü atlayıp ekrana 5 yazıp enterliyoruz.Eğer USB nize format atacaksanız yada windowsu kurmak için ayrı bir bölüm yaratacaksanız 3 ve 4 . sıradaki işlemleri de yapmanız gerekir (biz bunları atladık)
8- 5 yazıp tıkladığımızda 5 altında iki seçenek açılacaktır 1 yazıp enter e basıyoruz,kurulum başlıyor işlem 5-10 dakika sonra tamam

http://rapidshare.com/files/69890305/winxp.rar

adali17

New member
Arkadaşlar kurmayı başardım fakat açılışta boot ekranında hata veriyo hatanın kaynağınıda çözemedim.

baron77

New member
bende kurulumu basariyla yaptim fakat açılışta boot ekranında sanirim hata verdi sanirim dememin sebebi xp nin almanca olması o yuzden hatayı anlayamadım system32 vs vs bişeyler yazıyodu yardımcı olabilecek arkadaş varsa sevinirim

osmangfb

New member
önce HP USB BOOT UTİLİTY programını kur flash belleki biçimlendirmek için

flash bellek 512mb 1gb arasında ise fat ile 2-4 gb ise fat32 ile biçimlendir

flash belleği tekrar tak çıkar ve u3 sistemi yerleşsin(u3 kullanan bellekler için)

xpusb klasörünün içindeki livexp.bat isimli dosyayı çalıştırıyoruz.

dos penceresi açılıyor ve seçenekler çıkıyor karşımıza
burdan 1 seçeneğini seçip indirdiğimiz dosyanın içerisindeki
ınstalldır dosyasının yolunu buraya yazıyoruz.
(örneğin :C:\Win.XP.USB\Win.XP.USB.SE\INSTALLDIR)

daha sonra 2 seçeneği ile xp yi nereye yükleyeceksek onun yolunu yazıyoruz.
(flah disk G: olarak gözüküyosa G: yazıyoruz)

daha sonra da 5 seçeneği ile install live xp seçeneğini seçiyoruz
yaklaşık 3 dakika sonra flash belleğimizde xp miz hazır.

- 1 enter sonra INSTALLDIR Dosyasının yolunu yaz enter (örneğin :C:\Win.XP.USB\Win.XP.USB.SE\INSTALLDIR)
- 2 enter sonra xp yi yükleyeceğin yer enter(flah disk G: olarak gözüküyosa G: yazıyoruz)
- 5 enter seçeneği ile install live xp seçeneğini seçiyoruz
- 1 enter

yada şöyle
1-Rarlı klasörü açtığınızda içinde aşağıdaki dosyaları göreceksiniz
2-Burada "LiveXP" ye çift tıkladığınızda aşağıdaki gibi DOS penceresi açılacaktır
3-açılan pencerede "Enter your choice :" yazan yerin karşısına "1" yazıp enter e basın
4-rarlı dosyayı açtığınız dizini bu ekranda yazın.Benimki "E:\XPUSB\INSTALLDIR" siz bu dizini nereye ve hangi adla açtıysanız o şekilde yazın enter e basın
5-"1".Sıradaki işlem tamam şimdi "2" ye geçiyoruz ekrana 2 yazıp enterleyin
6-İkinci işlem menüsünde kurulum yapacağımız dizini yani flash diskimizi (usb) seçiyoruz. Benim ki "J" idi siz kendi usb nizin adını yazacaksınız

NOT:Buraya kadar olan işlemleri doğru yaptıysanız dos ekranında (buraya kadar) 4 basamak olan işlem seçeneklerinin sayısı 5 e çıkacaktır.
7-İşlem basamaklarından 3 ve 4 ü atlayıp ekrana 5 yazıp enterliyoruz.Eğer USB nize format atacaksanız yada windowsu kurmak için ayrı bir bölüm yaratacaksanız 3 ve 4 . sıradaki işlemleri de yapmanız gerekir (biz bunları atladık)
8- 5 yazıp tıkladığımızda 5 altında iki seçenek açılacaktır 1 yazıp enter e basıyoruz,kurulum başlıyor işlem 5-10 dakika sonra tamam

RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting
Dediklerini yaptım ve şuanda yükleniyor.çok sağol

HTML