[Windows Xp SP2 eng.] mi kurmalıyım?

BlueLive

New member
arkadaşlar ben windows xp sp2 64bit kurmayı düşünüyorum.. nedeni ise daha fazla performans almak. sistemim AMD64 3500,kingston 512Mb ddr400mhz RAM, ati xpress200 crossfire o/b 256 ekran kartım var ve 2x250GB 7200rpm 16mb cache sata II hdd var. anakrtım ise ati chipsetli msi. bazı progrmlarda çalışırken yetersiz kalıyor artık. mesele photoshopta 8452x13548px lik bi resimle çalışırken acaip kasılıyor.. ve hddler yerinden çıkacakmış gibi ses çıkarıyor, fanlar kasayı uçurmak istercesine dönüyor. acaba diyorum 64bitlik windows kursam bu sorundan birasda olsun kurtulabilirmiyim... yada linuxmu kursam... kararsız kaldırm.. sistemi upgrade et demeyin müsait değilim... :D

xtazx

New member
64 bit turkce versiyonu var bunu yukleyebilirsin ama bana kalırsa 64bit için pek uygun diil sanırım sistemin karar senin yine ama ayrıca 64bit ile driver sorunun da olma ihtimali yuksek bende de dell notebook var 1210 xps modeli core2duo 2.0 4mb ön bellek 2gb ram 160sata hdd ge force 7400 ekran kartı 64 bit prof kurdum ama driver sorunu yaşadım malesef kaldırdım bende ama grafik işlemlerinde 64bit kullanırsan cok daha iyi performans alacagın kesin ;)

HTML