windows xp servis pack 2 sorun yalvarıyorum yardımcı olun...

onurcanonur

New member
windows xp 2002 servis pack 2 kullanıyorum.. tam 2 kez pc ye format attım ve yeniden kurdum.. ama sorun hep aynı ve peşimi bırakmıyo.. sorunu anlatıyorum simdi.. msn messeger live hatta 7.5 hatta 7.0 kurdum ve hepsinde aynı hata veriyor.. pc açıyorum ve msn ye giriyorum biraz bekledikden sonra msn hata raporu geliyo gönder gönderme diyor gönder diyorum hata raporu gelmiyo ve msn kapanıyo gönderme desemde aynısı oluyo sonra msn tekrar açıyorum ve aynı sorun yine oluşuyo bi kaç kez oldukdan sonra yine hata raporu gönder gönderme birini seçince pc resetliyo bu resetleme yüzünden güç kaynagı yaktım bi tane şimdi yardım istiyorum lütfen bana yardım edin bi çözüm yolu üretin ne yapmılıyım...

benim yaptığım çözüm yollarını anlatım...

--3 farklı modem denedim ikisi eternet girişli birisi usp girişli faydası olmadı..
--iki kez format attım windows kurdum faydası olmadı
--msn live 7,0 7,5 kurdum faydası olmadı
--wirüs taraması desen hiç durmadan yapıyorum her fırsatta

256 ekran kartım war 1024 mb rem war p4 2,66 işlemcim war yardımlarınız bekliyorum

ilgilenen herkese teşekkür ederim.....

BlueLive

New member
sistem saatini ve tarihini kontrol et.. ne alaka dersen bu msn denen bağımlısı olduğumuz meret, sistem saati veya tarihi yanlış olunca cozutuyo....

farklı bi windows cd si ile kurmayıda deneyebilirsin..
olmadı msni kendi sitesinden indir.

silver021

New member
BlueLive' Alıntı:
sistem saatini ve tarihini kontrol et.. ne alaka dersen bu msn denen bağımlısı olduğumuz meret, sistem saati veya tarihi yanlış olunca cozutuyo....

farklı bi windows cd si ile kurmayıda deneyebilirsin..
olmadı msni kendi sitesinden indir.
sana katılıyorum yüklediğin XP cd sinde bi arıza var kardeş durduq yere nie hata versinki. bende 3 yıldır XP SP2 pro kullanıyom ama daha önce bööle bi hatayla karşılaşmadım

σѕ¢αя'ѕ™

[ℓσνє ιѕ ƒєηєявαнçє..]
başka bir kurulum cd si ile kurulum yapman mantıklı olacaktır..

tabii başka sorun görmüyorsan.. mesela msn dışında pc bu şekilde reset alıyor mu..?

eğer böyle oluyorsa sistemdeki fanları bir kontrol etmen gerekebilir.. yada bios ayarlarına girip atıyorum ram çalışma frekansı 667MHZ ise 533 MHZ ye ayarlayıp birde öyle deneyebilirsin..

halihazırda kurulum yaptığın cd modifiye edilmiş ise ki bazı modifiyeler sistemi allak bullak ediyor; modifiye edilmemiş temiz bir xp sp2 cdsi ile kurulum denemeni tavsiye ederim..

kolay gelsin..;)

onurcanonur

New member
σѕ¢αя'ѕ™' Alıntı:
başka bir kurulum cd si ile kurulum yapman mantıklı olacaktır..

tabii başka sorun görmüyorsan.. mesela msn dışında pc bu şekilde reset alıyor mu..?

eğer böyle oluyorsa sistemdeki fanları bir kontrol etmen gerekebilir.. yada bios ayarlarına girip atıyorum ram çalışma frekansı 667MHZ ise 533 MHZ ye ayarlayıp birde öyle deneyebilirsin..

halihazırda kurulum yaptığın cd modifiye edilmiş ise ki bazı modifiyeler sistemi allak bullak ediyor; modifiye edilmemiş temiz bir xp sp2 cdsi ile kurulum denemeni tavsiye ederim..

kolay gelsin..;)

beyler bugün başka xp cd si ile orjinal bi şekilde yükledim am yine aynı sorun msn girince hata raporu geliyo delirecem hata raporunun içeriğini bi görebilsem yazacam buraya ama onuda göremiyom bu arada ben yeni bi ram almıştım arkadaşımın dedigini uygulamak istiyorum yani ram ' i 667 MHZ degilde 533 MHZ ayarlayıp denemek istiyorum ama nasıl ayarlandıgını bilmiyorum onu yazarmısınız bana bi yeni ram almıştım belki ondandır..

σѕ¢αя'ѕ™

[ℓσνє ιѕ ƒєηєявαнçє..]
onurcanonur' Alıntı:
beyler bugün başka xp cd si ile orjinal bi şekilde yükledim am yine aynı sorun msn girince hata raporu geliyo delirecem hata raporunun içeriğini bi görebilsem yazacam buraya ama onuda göremiyom bu arada ben yeni bi ram almıştım arkadaşımın dedigini uygulamak istiyorum yani ram ' i 667 MHZ degilde 533 MHZ ayarlayıp denemek istiyorum ama nasıl ayarlandıgını bilmiyorum onu yazarmısınız bana bi yeni ram almıştım belki ondandır..

Sadece msn le ilgili ise sorunun, lütfen bu mesajımı dikkate alma..Hatırlayabildiğim kadarıyla anlatıyım.. AMA UNUTMA BIOS BILGISI OLMADAN BIOS KURCALAMAK CIHAZINA GERI DONULEMEZ DONANIMSAL ZARARLAR VEREBILIR..

şimdi açılırken DEL veya F2 tuşu ile biosa girdin.. oradan advanced bios options seçeneğine gireceksin.. oradan chipset options diye bi seçenek olacak ona gireceksin..

DRAM FREQUANCY seçeneğini bulman gerekiyor.. önceki adımlarla ulaşamadıysan bios menulerinde ulaşman gereken başlık bu.. Bu ayarı bir kontrol et.. çogu biosta bu değer AUTO dur.. sen bunu 533 veya daha güvenli olarak 400 mhz ye çek.. Bir dene.. merak etme..bu ayarlarla oynaman bilgisayarına hiçbir zarar vermez rahatlıkla deneyebilirsin.. ama bunun haricine pek bulaşma derim..

ama baştada dediğim gibi sisteminde belirli bir kararsızlık var ise bunu denemelisin.. sadece msn le bi ilgisi yok dostum..;)

hadi kolay gele..;)

onurcanonur

New member
C:\DOCUME~1\TARKKO~1\LOCALS~1\Temp\WER7fc9.dir00\mplayerc.exe.mdmp
C:\DOCUME~1\TARKKO~1\LOCALS~1\Temp\WER7fc9.dir00\appcompat.txt

ewet bakın bu hata raporunu werdi yani sanırım benim pc de sistemsel bi hata war ama çözüm ne olu bilmiyorum ram işini denicem yapabilirsem bakalım başka görüşleride bekliyom bugun gene format attık ole wirüs mirüs degil yani bui ş ama ne bilmiyorum..

σѕ¢αя'ѕ™' Alıntı:

Sadece msn le ilgili ise sorunun, lütfen bu mesajımı dikkate alma..Hatırlayabildiğim kadarıyla anlatıyım.. AMA UNUTMA BIOS BILGISI OLMADAN BIOS KURCALAMAK CIHAZINA GERI DONULEMEZ DONANIMSAL ZARARLAR VEREBILIR..

şimdi açılırken DEL veya F2 tuşu ile biosa girdin.. oradan advanced bios options seçeneğine gireceksin.. oradan chipset options diye bi seçenek olacak ona gireceksin..

DRAM FREQUANCY seçeneğini bulman gerekiyor.. önceki adımlarla ulaşamadıysan bios menulerinde ulaşman gereken başlık bu.. Bu ayarı bir kontrol et.. çogu biosta bu değer AUTO dur.. sen bunu 533 veya daha güvenli olarak 400 mhz ye çek.. Bir dene.. merak etme..bu ayarlarla oynaman bilgisayarına hiçbir zarar vermez rahatlıkla deneyebilirsin.. ama bunun haricine pek bulaşma derim..

ama baştada dediğim gibi sisteminde belirli bir kararsızlık var ise bunu denemelisin.. sadece msn le bi ilgisi yok dostum..;)

hadi kolay gele..;)

aga bu dedigin yerlere girdim ama ole bişiler yazmıyor yaa :( yaw cok moralim bozu walla yaa wahh bana walla :(

BlueLive

New member
yeni bi ram aldım demişsin. o ram ı sök, öyle açılıosa pc o şekilde dene. sorun düselirse rami aldığın yere iade et. bide o "C:\DOCUME~1\TARKKO~1\LOCALS~1\Temp\WER7fc9.dir00\a ppcompat.txt" dosyasını yollarsan daha rahat yardımcı olabiliriz belki.. Bilgisayarımı sağ tıkla yönet de. sonra olay görüntüleyicisinden uygulamayı seç. ordaki hataları incele belki çözüm orada yazıo olabilir.

6955

New member
KurduĞun İŞletİm Sİstemİnde Farkli Bİr İŞletİm Sİstİemİ Dene ÖrneK Mİlenyum Yada Win98

HTML