windows xp pro kurulum sorunu

mevara

New member
arkadaşlar P5GD2 X serries Asus anakartlı 80 Gb Samsung sata hd li bir bilgisayar var.
format atmak istedim önce c ve d yi sildim yeniden oluşturdum ikisinide daha sonra normal ntfs biçimlendirmesi ile biçimlendirip c ye windows xp kurdum kur dosyaları kopyalandı bilgisayar tekrar başladı ancak window kurulmuyor yani şu muhteşem bir görsel şölene hoş geldiniz yazısı çıkmıyor onun yerine onun arkasındaki açık mavi ekran geliyor karşıma bide mouse imgeçi imgeç hareket ediyor ama kur bi türlü yüklemeye başlamıyor :mad:
saatlerce uğraştım ama kur başlamadı ve o muhteşem görsel şölene hoş gelemedim :vur
bu arada tabi saatlerce uığraşırken ne yaptım :
önce ramlerden şüphe ettim 1tane 1 gb 2 tane 512 mb ram var hepsini tek tek ve farklı yerlerde denedim.
windows cd sinden şüphe ettim gerçi 2 gün önce sorunsuz kullanmıştım ama gine de çevredeki arklardan 3 tane daha daha önce kullanılmış windows cd si bulup geldim
usb mouse ve keyboardtan şüphe edip ps2 olanlarını aldım komşudan
biosu default ayarlara getirdim
benim aklıma başka bi şey gelmedi her seferinde o açık mavi ekranda (hata komutlarının geldiği mavi ekran deil) mouse imgeçi vardı sadece hemde her seferinde birinde 23 dakka bekledim ascaba bi yavaşlıkmı var diye zira dikkatimi çeken bi sorun vardı her seferinde kur dosyaları yaklaşık 5 dakkada filan kopyalanıyordu bana biraz uzun geldi
bilgisayarlar hakkında biraz bilgim var ama çok fazla deil eğer çözüm yada önerilerinizi biraz açıklayıcı olarak postalarsanız minnettar olurum

comancero

New member
bir ihtimal
cd rom veya dvd romun cdyi okuyamıyor olabilir

benim basıma gelmişti 3 gün tırmaladım
dvd-rom aldım arkadastan taktım sorunsuzca yükledim
eski cd romda windowsta normal calısıyor

Obsessed

dead and gone
yok silmicektin sadece biçimlendirseydin tekrar sektörleri yanlış yapmış olabilrisin 38 c 39 d olacak
bbu fabrika çıkış 4 mb da boşta kalıyo 80 gb de hadi olması umudu ile

SooN.

New member
Sorunun CD'de orjinal cdlerde bile sorun olabiliyor..
Bir arkadaşından CD bulup atmayı dene Sorun çözülecektir.

HTML