Windows Xp (pc) / Mac Osx (mac)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

photoshopc

New member
merhaba...sitenizin yeni uyesi sayilirim..buyuk bi zevkle zaman geciriyorum...ve paylasimlarlada bayagi faydalandim sagolsunlar..ben genel olarak mac kullaniyorum grafikerlik yaptigim icin 15 senedir nerdeyse...evdede pc kullaniyorum..her iki bilgisayar sistemleriile ilgili olarakda mac fazla olmak uzere bbilgim ve tecrubem vardir..mac sistemleri grafik ve rekllamcilik alaninda gecmis donemlerde cok ilerleme kaydetmistir..o zamanlarda henuz pc ler bu alanlar ile ilgili bir gelisme saglayamamis..geride kalmistir..zamanla kendini 3D animasyon ve web noktasinda gelistirmis ve sonunda da reklam sektorrundede iyi bir kullanicisi kitlesine ulamistir..ozelliklede fiyat noktasinda mac lerden daha ekonomik olmasi yonunde..ve tabii olarakta grafik tasarim programlarinin pc versiyonlarini cikmasiylada bu olusmustur...ve bbaktigimizda bu iki sistem arasinda hep bir cekisme olmustur...guvenlik konusunda elbetteki maclerin ustunlugu tartisilmaz..(hacklenmesi zordur-vırusde nerdeyse yok gibidir) ama hiz konusu artik tartisilir olmustur..pc lerde maclerle hiz konusunda yarisir hale gelmistir...

fakat son donemdeki mac iile pc yani apple ile intel ortak calismalari bu iki platformu birbirlerine yeterince yaklastirmis ve nerdeyse ortak bir platform ollusmaya baslamistir...biz bugun maclerde hem xp hemde mac osx i direkt acabiliyoruz emulatorler kullanmadan...cunku duo core islemciler artik maclerde kullanniliyor...ve yarinlarda ve hatta bugunlerde mac osx sistemleri pc kullanicilari tarafindan bilgisayyarlarina yuklenebilmekte..ve en cokta internet guvenligi konularinda mac sistemlerinin pc kullanicilari tarafindan tercih edilecegini tahmin ediyorm...ve mac sistemleri pc kullananlar icin genelde hep bir merak konusu olmustur bunlari izledigim bazi forumlarrda gordum..ve yine forumlarin bazilarinda mac osx ve bolumleri acilmis...bunlari anlatmamin sebebi ise ukalalik yapip bir seyler ogretmek degil onerime bir taban olusturmasidir...

onerim sudurki..mac ve pc ortakligi gundemde ve zamanla gelismeside mumkun iken hackhell forumlarinda mac sistemleri ile ilgili bir bolum acilsin...cunku ileride pc kullanicilari bu yonde sorunlar yasayacak ve cevaplarini oncelikle bagimli olduklari kendi forumlarinda gormek isteyeceklerdir...hackhell kendi tarzinda guzel ve istikrarli bir site..isterimki bu konuda onculuk yapsin...ve destek olsunn bu kullanicilara..sadece mac ile ilgili zaten cok az forum var...orda bile artik pc sorunlari tartisilmaya baslandi...sizler gundemi daha iyi takip edip mutlaka sonuclari ve olmasi gerekenleri ddaha iyi bilirsiniz...cunku bu islerin icindesiniz...bende bir hatirlatma anlaminda onerimi dile getirdim...iyi calismalar ve basarilar diliyorum..sevgi ve saygiyla...

HoCuSPoCuS

Supernatural
Süper Moderatör
guzel bi öneri destekliyorum

E

elmomaclroy

Guest
kardeş bi grafiker ve mac kullanıcısı olarak bendende destek sana ;)

St.AnGeR

Document Visor..
Daha oncede qonushuldu :) arqadashm güsel bi öneri bencede ama alt qategori olaraq bile achmaya gereq duymycaq qadr as taleb war henus.. istersen win altında shimdiliq bi sabit achiim :) yapılıcaq paylashımlar vs.. eer baqdıq bölüm gereqio osaman bilgisayar qategorisi altında bi alt qategori olabilir..

E

elmomaclroy

Guest
walla çok iyi olur cunku mac os x te çok sorun yaşıyoruz birbirimize bu konuda destek olabiliriz

Hell

Başarıda bir sanattır.
olabilir düşüncesindeyim.

photoshopc

New member
St.AnGeR' Alıntı:
Daha oncede qonushuldu :) arqadashm güsel bi öneri bencede ama alt qategori olaraq bile achmaya gereq duymycaq qadr as taleb war henus.. istersen win altında shimdiliq bi sabit achiim :) yapılıcaq paylashımlar vs.. eer baqdıq bölüm gereqio osaman bilgisayar qategorisi altında bi alt qategori olabilir..

onerimi bildireli 10 gun oldu...beklemek istedim ne kadar katilim olacak diye...ama cok fazla olmamis...katilimin cok fazla olmasida onemli degilmis zaten ki sizde acabiliriz demissiniz bu mesajinizda..

o halde hackhell de MacOSX basligini kisa zamanda gorebilecegiz...bize dusende elimizden geldigince mac kullanicisi olarak katilimcilara faydali olabilmek ve paylasmaktir..calismak bizden tevfik ve inayet Allah' c.c. dandir...

sevgi ve saygiyla kardesler...

qweqqq

New member
Yalniz Su An Yazdiim Msj Lar Çikmio Solarİz Bİ Baksan İkİkere Yazdim Senİn Su Duyuruya Çikmadi Kayboluo Ve Suan İnt. Cafedeeyİm Ama Hala Yazi Sorunu Ayni

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HTML