windows xp 64 bit türkçe aranıyor

LoNeLY

New member
dostum merhaba;

xp 64 bit edition versiyonun türkçe sürümü çıkmayacak . windowsun helpinde bu yazılı hatta sitesinde bile. istersen help e 64 bit xp vs. yaz araştır.. piyasadada bulamazsın türkçesini..

budgie

New member
evet tr yok eng
zaten 64 bit boş iş
erken anca server yapılırsa işe yarar
zaten win 2003 var gerek yok

chimarea

New member
öncelikle 64 bit xp nin türkçesi yok. fakat internette yama olarak birileri server 2003 ünkü gibi yapmışlar..

64 bit olayı fıs muhabbetine gelince: 64 bit işletim sistemi 64 bit işlemcilerin performansından max. mikterda faydalanmak içindir.. ki bu bir gerçektir.. ama şu varki 64 bit işletim sistemleri 32 bit emulatoru ile 32 bit programları çalıştırmaktadırlar.. bu yüzden eger 64 bit xp ye 32 bit bir program kurarsanız performans da degişiklik olmaz hatta azalma bile olabilir.. fakat eger kullandıgınız programların 64 bit olanlarını kurarsanız performans nerdeyse %70 oranında artıyor.. örnegin 64 winrar 32 bit winrarır 324 sn. de yaptıgı sıkıştırmayı 186 sn yapmıştır.
önemli bir noktada her 32 bit program 64 te çalışmıyor.. mesela nerdeyse tüm anti-virüs programları cd yazma programları ve spyware programları..
sonuç olarak acizane bilgilerim dahilinde diyecegim eger bir bilgisayarcıysanız yani performanslıbir bilgisayara ihtiyaç duyuyorsanız biraz internette araştırma yaparak 64 bit xp ile çok sıkıntı duydugunuz bir çok konuda rahat çalışacaksınız.. örnek olarak bir vcd ci arkadaşıma xp 64 ing kurdum ve onu ihtiyacı olan birkaç programın 64 bit i ile beraber bilgisayarını hazırladım.. ve bir kullanıcı olarak çok memnun.. saat lerce ugraşıp convertledigi birçok videoyu dakikalar içinde yapabildigini söylüyor..
eger sizdeböyle bir durumdaysanız 64 bit tam size göre. ama ev kullanıcıları için pekde bir önem arz etmiyor..

kadastrof

New member
Ben bir ara kullandım, süper bir şey ama, hem türkçesini bulamadım hemde her program 62 bit te çalışmıyor, bir de activasyon sorununu çözememiştim, üzülerek kaldırdım.
64 bit vista var ama vista her yanı problem olduğu için windows 7 yi beklemek zorundayız.

HTML