windows vistayı nasıl yedekleyip format attıktan sonra yüklerim? aciLL

peligro

New member
toshiba satellite A200-1BP kullanıyorum yannda cd wermediler alırken.. kendi içinde de recovery disc creator die bir şey yok. sadece yedekleme merkezi var o da benim istedğim şey değil sanırsam acil yardımlarınızı bekliyorum

ronaldo39

New member
aynı sorun ben de de var. vistayı kaldırıp xp kurmak istiyorum ama daha sonra vistaya tekrar geçmek istersem nasıl aynı orjinal işletim sistemimi kurarım dediğiniz gibi yedeklersem olur mu yardımcı olursanız sevinirim.

tyson06

New member
nero back up 4 u kur sonra önyüklenebilir cd si yap bu programla sonra istediğin gibi yedekle

yolsever

New member
acronis home 2009 kur makinana program içinden bootable media yap bu senin açılış cd si olacak bunu cd ye yaz.daha sonra pc ye yüklediğin program içinden back-up yap next-next diyip yükliyeceğin yeri belirle en son proseed yap backup a başlasın.fakat xp den dönüş yaparken ilk olarak vistayla format at kuruluma geçmeden iptal et sonra açılış cd sini koy acronisin ve ekrandan restoreyi seçerek vistayı yeniden yüklemiş olursun yükleme yaklaşı 20 dakika sürüyor.ben sürekli öyle yapıyorum.herhangibir problem yaşamadım

CE_OS

New member
bana kalırsa hiçbirsey yapmana gerek yok recovery dıskı senın bılgısayarın ıcın format atmanı saglar ancak yedeklemek ısterım dıoyorsan acronısı onerırım cok endıse etmene gerek yok gercı bazı sacma recovery ler var ama format atmana yardımcı olur.

HTML