Windows Vista'da DVD oynatamıyorum..

raven7x

New member
Bir ay önce aldığım masa üstü bilgisayarımda DVD oynatamıyorum. İlk DVD koyduğumda kod çözücü istiyordu. Bir arkadaşın tavsiyesi üzerine service pack (Vista codecs V431.exe)yükledim. Bu seferde Windows görüntü ayarlarınızı değiştirmeyi deneyin mesajıyla karşılaştım. Bu sorun elimdeki DVD den mi yoksa Vista'dan mı kaynaklanıyor, onu da bilmiyorum açıkçası...Bir fikri olan varsa sevinirim.

hardsolver

New member
sorunu tam anlayamadım ama raven sana olası nedenleri şöyle sıralıyabilirim bir dvd nin kodu türkiye yada avrupa uyumlu değildir 2. codec paketi var forumda onları bul yükle ikincisi ve bendede olan bir hata mediaplayer 11 i kullanma o işte kopya söyle böyle diye bir sürü tantana yapıyor onun yerine bs playerı kullan o da forumda mevcut görüntü ayarına gelince ya driverları tam yüklemedin yada görüntü ayarlanını tam yapmadın genelde ati falan var görüntü sürücüsü onu birdaha yükle anakart cd sinden hallersin bunlardan sonra galiba

silver021

New member
walla vistada sorun arama çünkü öyle bi sorun kimsede görülmemiştir bilgisayarının teknik bir probleminden kaynaklanabilir özellikle leptoplarda DVD gerçekten tam bir baş belası benimde kusenimin laptopu var DVD de arasıra okuyamıyor. Nerden aldıysan ora götür derim vistaya laf yoq ben çok seiom :p

HTML