windows ses sorrunu yardım edenden Allah şimdiden razı olsun

indifito

New member
bilgisayar açıldıktan bir süre sonra windows ses desteğini kesiyor. yönetimsel araçlardan hizmetlere geçip tekrar başlatınca bidaha kesmiyor. bunun nedeni ne olabilir. net cafe işletiyorum pc ye oturanlar bir süre sonra bu sorunu yaşıyor her masaya ayrı ayrı müdahale etmek durumunda kalıyorum her gelen müşteriyle ayrı ayrı uğraşıoyorum benim uğraşmamı geçin. müşteriler mekandan soğuyor illalah ettim lütfen bilen varsa bi yardım. acayip dua alacaksınız :crying:

indifito

New member
şunuda eklemek istedim bu olay tahminen virüsten felan değil çünkü aynı ağdaki ana makinada böyle bir sorun yok müşteri masalarının her yeri deep freezli pc yi tam anlamıyla kurduktan bir süre sonra da aynı hatayı aldım. bazı online oyunlardan dolayı olabilir diyorlar özellikle wolfteam denen lanet bi oyun var müşterilerin yarısından çoğu oynamasa gününde silicem. ama amaç oyunu silmeden bu durumun bi çaresi varmı onu merak ettim... teşekkürler

indifito

New member
burdan yanıt gelmedi ama eminim bakan 20 ye yakın kişi bilseydi yardım ederdi. o nedenle ben çözümüğnü kendim bulğum sorunun çözümünü paylaşayım belki birileri faydalanır. eğer windows ses desteğini kapatıyorsa yani etkin karıştırıcı aygıt yok diyorsa. bilgisayara sağ tıklayıp yöneti seçiyoruz ordan hizmetler ve uygulamaları sonrada hizmetlkeri seçiyoruz açılan listeden aşşada windows ses var onu çift tıklıyoruz kurtarma sekmesine geçiyoruz alt alta 3 yerde eylem yürütme yazar onların hepsini hizmeti yeniden başlata getiriyoruz hizmeti ____ dakika sonra yeniden başlat aktif oluyor ordaki 1 i 0 yapıyoruz uygula diyip bilgisyarı yeniden başlatıyoruz. bu bende işe yaradı sizdede yarar büyük ihtimalle. boşuna formatla ses driverıyla uğraşmayın bu olayın sebebi işletim sistemi ile donanım uyumsuzluğuymuş. işletim sisteminde böyle bir ayar yapınca olayın büyük ihtimalle düzelmesi lazım yinede düzelmezse yeni bi dahili yada harici ses kartı alın ve onu kullanın çünkü windows sizin anakartınızdaki ses kartını sallamıyor demektir. iyi günler herkese.

CıngıL Beng

target Love
Hocam bu sorun basit bir sorun bilmeyen cafeci ve bilgisayarcı yoktur yani sadece sorun şu ki sorunun u dile getirirken öyle yapacaksın ki birileri senin sorununu anlayabilrsin. Sen sorununun çözümünü yazmassan ben hatanın ne olduğunu anlamamıştım ve konudan çıkacaktım yani mesele sadece karşıdaki değildir unutma... Ayrıca sorunun çözmünüde dile getirdiğin için tşkler bilmeyen arkadaşlar faydalanır.

Bu arada sorunun virüsten değil diyorsun sence virüsten değilse o ayar kendi kendine nasıl değişsin.. en altta eylem yürütme zaten klasik bir ayardır o ayar neden hizmeti yeniden başlat diye ayarlandıktan sonra düzelsin... virüs sorunu var onu iyice tarat çözümü belli ama yinede zora kaç virüsü temizle....

indifito

New member
dostum 3 gün önce pclerden birini sıfırdan kurmaya başladım 21 oyun kurdum özellikle ilk 15 oyunu normal dvd den kurulum oyunlardan seçtim. hiçbir sorun olmadı. sonra wolfteam point blanck cross fire metin knight gibi oyunları kurarken uyarı geldi karıştırıcı aygıt yok die. dediğin gibi virüs taraması yapiim dedim norton kurdum tam tarama başlattım 8 saat tarama yaptı. 2 çerez buldu sildim nete bağlamadan pcde oyun felan oynamaya başladım 6 saat hiç sorunsuz çalıştı ne zamanki neti bağladım wolf teami açtım yarım saat sonra yine gitti. ben yine üşenmedim bi virüs taraması daha yaptım bi 8 saat daha bekledim sonunda virüs bulamadı. o arada araştırdım neden olur diye yukarda yazdığım çözümü ve nedeni buldum. şu an sorunum yok ses desteği kesilmiyor. sonuçta belki dediğin gibi taramadan kurtulan bir virüs vardır bilemiyorum ama sonuçta ben o şekilde sorunumu çözdüm. ve sorunun işletim sistemi donanım uyumsuzluğu olduğunu zannediyorum çünkü internetsiz ortamda sorun yok ne zaman internete girsem sorun oluyordu. virüs olsa net olmadığındada hata vermesi gerekir diye düşünüyorum

HTML