Windows Kapanma Sorunu...!

aliefecan9

New member
Arkadaşlar, Toshiba Qosmio F6010W laptop kullanıyorum.i5 işlemcili, 4 gb ram var.Bilgisayarı katapmak istediğimde arka planda çalışan program var diye yazı çıkıyor ve iki seçenek var.Zorla kapatılsın mı ve İşleme devam etsin mi? Hangisini seçersem seçeyim ekran kapanırken cpu inanılmaz hızlı çalışıyor ve ses çıkartıyor.Makine çok kasılıyor.Kapanmıyor.Sonunda açma kapama tuşundan kapatıyorum.Kaspersky 2011 kullanıyordum.Belki hatanın kaynağı ondandır dedim kaldırdım ama değilmiş yine aynı hata devam ediyor.Msconfigden gereksiz programları ve hizmetleri de kapattım fakat faydası olmadı.Acaba ne yapabilirim.Sorun nedir?Bana bu konuda görüşlerinizi bildirirseniz çok sevinirim.Teşekkür ederim.:thumbup1:

AngeL Of Death

Wishmaster
Laptop ınızda hangi windows sürümünü kuLLandığınızı söyLerseniz size yardımcı oLabiLirim..

AngeL Of Death

Wishmaster
***Görev yöneticisini açarak en çok cpu kuLLanan uyguLamayı buLmaya çaLışın.

***Ya da run menüsünde msconfig yazıp açılışta çalışan programLarı bir inceLeyin. O Listede uygunsuz birşey var mı kontroL edin.

***Cpu fanının çaLıştığından emin oLun.

Diğer muhtemeL sebepLer;

***eğer xp veya vista'dan; win7 ye geçtiyseniz böyLe bir sorunLa karşıLaşıyor oLabiLirsiniz..

***Sistem günceLLemeLerini kontroL edin,win 7 saat ve tarihini kontroL edin.Tarih geçmişteki bir zamanı gösteriyor oLmamaLı..

Ayrıca ccleaner programıyLa biLgisayarınızın arka pLanında çaLışan programLarın neLer oLduğunu görebiLir,kuLLanmadığınız, gerek duymadığınız programLarın durduruLmasıyla Ram,Cpu kuLLanımından tasarruf ederek pc nizi rahatLatabiLirsiniz..

Program İndir | BİLGİSAYAR PROGRAMLARI | CCleaner 2.36.1233

aliefecan9

New member
Microsoft'tan- 'Windows 7-KB977074 açıklaması

Windows 7 için KB977074 kodlu bir güncelleme geldi. bu güncelleme Windows 7 işletim sistemlerini iyileştirilmesine yönelikti fakat güncellemelerden sonra internette Windows 7 sistemlerinde, çeşitli hatalar baş gösterdiğini anlatan çok sayıda kullanıcı oldu.
Güncellemelerden den sonra ortaya çıktığı belirtilen hatalarda ; Donma lar , Windows 7 işletim sistemlerinin kilitlenmesi ve işletim sistemin kapatılırken, bir ve birkaç programın çalışır durumda olduğu ve sistem bu çalışan uygulamaları kapatmaya çalışırken kilitlenme yaşanıyor olmasıydı.

Microsoft , KB977074 kodlu güncelleme ilgili olarakbir açıklamada bulundu :
Microsoft adına ,açıklamada bulunan Arthur Li : '' Bu ve buna benzer hatalarla karşılaşan kullanıcılar kesinlikle, BİOS ve sürücü güncellemelerini gerçekleştirsinler. Bu güncellemeler yapıldıktan sonra, ilgili yama tekrar kurulması gerekiyor. Bu sorunları daha aza indirgemeç ve kullanıcıları bazı mecburiyetlere tabii tutmamak için çalışma içerisindedir '' diye duyuruda bulundu.Bu güncellemeyi kaldırmak için : denetim masası> program kaldır> ekranın sol tarafında yüklü güncelleştirmeleri görüntüle var ona tıkla. ilgili güncelleştirmeyi bularak sağ tıkla kaldır de.

Yukarıdakini yaptım sorun kalktı ayrıca cclenear kurdum şimdi sistem gayet güzel çalışıyor.Teşekkür ederim.Sağolun.Allah razı olsun.

aliefecan9

New member
Aynı sorun yeniden ortaya çıktı.Arkadaşlar, Toshiba qosmio f60 10w kullanıyorum.Win7 home premium işletim sistemim.i5 işlemci,4gb ram,1gb ekran karı var.Laptopu kapat dediğimde arka planda mavi bir yazıyla çalışan program zorla kapatılsın mı yazısı 1 saniye yazıp ekranı kapatıyor ama cpu ve işlemci çalışıyor.Hem de cpu deli gibi hızlı çalışıyor.Kaspersky,Norton,Avira,Zone Alarm,Loaris Trajan vb birçok programla tarattırdım ama sorun çözülmedi.ccleaner , tune up utilies kullandım sistem hatası olabilir diyebyine olmadı.Acaba hata neden kaynaklanıyor bana yardımcı olursanız çok sevinirim.Yoksa en son çare olarak format atmak kalacak bana :(

HTML