Windows - Disk Yok hatası yardım

flexy_73

New member
Bilgisayarıma bir usb bellek taktığım zaman windows-disk yok diye bi mesaj geliyor. ben nekadar uğraşssamda kapatmak için sürekli geliyor. ancak bilgisayarımı tekrar başlattığımda düzeliyor. bunu düzeltmek için neyapabiliirim. şimdiden teşekkürler. format harici önerilerinizi bekliyorum. mesaj aynen şöyle::

Windows-Disk Yok

Exception Processing Message c0000013 Parameters 75b4bf9c 4 75b4bf9c 75b4bf9c

İptal Yeniden Dene Devam

ηαχiѕα

New member
arkadaşım 2 türlü ihtimal var. Birinci ihtimal donanımsal bir sorun. İkincisi ise virüs dolayısıyla oluşmuş bir hata...Eğer donanımsal sa ztaen format atsan da geçmez sosrun.. Bildiğim kadarıyla harddik den kaynaklanan bi sorundur.. ama tabi virüs dolayısıyla sistemi böyel bir hataya zorluyor da olabilir.. Sağlam bi virüs taraması yap önce.. eğer bişi bulunmuyorsa. Xp cdini tak ve onarım seçeneğini kullan.. o da olmazsa zaten donanımsaldır.. harddsik kablolarını bir kontrol etsen iyi olur..

gizemlignc

New member
arkadaşlar bu sorun tamamen amvo.exe virüslerinin kendilerini disklere kopyalama isteklerinden kaynaklanır..özellikle de flashbellek takıldığı zaman ortaya çıkar.. eğer kart okuyucunuz varsa virüs kendini burayada kopyalamak isteyecektir...ama kart okuyucu boş olduğu için windows disk yok uyarısı çıkaracaktır..yapmanız gereken amvo.exe virüslerini sistemden silmek..bunun içinde alternatif virüs temizleme programları var..ama size tavsiye edeceğim combofix..
burdan indirebilirsiniz

http://www.gezginler.net/modules/mydownloads/singlefile.php?download=combofix&lid=7011

bi de unutmadan söyleyeyim..autorun.exe virüslerinin sisteminize bulaşmasını istemiyorsanız başlat-->çalıştıra gpedit.msc yazın orda açılan sayfada kullanıcı yapılandırması altında yönetim şablonunu açın...sisteme tıklatın..açılan safyada 'otomatik çalıştır özelliğini kapat' özelliğini etkin yapıp tüm sürücüler için etkin yapın ve tamam deyin.. bundan sonra sistem takılan bellekleri otomatik açmayacaktır ve autorun virüsleri sisteme bulaşmayacaktır...

HTML