Windows 7'de diski bölümleme sorunu

aKoRDioN

New member

konuyu yab,nlış yere açmış olma ihtimalim var , kusura bakmayın. genel yardım bölümünü göremedim.

içinde 500gb hdd olan dizüstüne akşam windows 7 kurdum. Kurarken disk üzerinde olan 12GB Kurtarma ve 3,48GB OEM bölümleri hariç diğer kıısmları sildim, zaten bu iki bölüme bir işlem yapamıyorum. Silince toplamda 450gb yer oldu ve üzerinden 150gb ayırıp kurulumu yaptım. 300Gb kalan kısmıda kurulumdan sonra biçimlendiririm diye dokunmadım. Bilgisayarı açıp disklere baktığımda 100mb sisteme ayrılmış bölüm gördüm ekstradan.. sonra 300gb lık bölüme(2. resimde ayrılmamış ) sağ tıklayıp yeni basit birim > bellek boyutu > harf ataması > biçimlendirmesi bunları yaptıktan sonra 3. resimdeki gibi son dedim ve ardı ardına gelen 2 hatayı aldım. Ben bu 300 gb lık bölümü işletim sisteminin kurulu olduğu bölüme dahil edebiliyorum, ama c de birimi küçült dediğimde yine ayrılmamış oluyor ve işlem yapamıyorum. Ne yapabilirim ?

**daha önce kurtarma ve oem bölümleri dışında bilgisayarımın disk yapısı şu şekildeydi;
125 gb win7
20gb ubuntu
2gb ubuntu swap
300-305gb kadarda yereldisk(mantıksal) vardı. 6 bölümdü yani.

Boschwer

M€SHGUL
EASEUS Partition Master programini forumdan indir kolaylikla istedigin islemleri gerceklestirebilirsin,

back-ir

New member
Win7 partition için 4'ten fazla birincil disk girişne izin vermez. Ayrı bir program kullanmazn gerekir.
Bugün aynı işlemi Acronis Disk director Suite programı ile yeni alınmış bir 500 Gb notebook üzerinde yaptık. C:100GB, D:200GB, E:190GB F:10GBRecovery

Eğer yok uğraşamam dersem Formattla tüm hardiski C: için kurulum alanı şeç diğer kısmı boş geç
mantıksal sürücü olarak daha sonra lime lime doğra kaça bölersen böl :)

HTML