windows 7 Ram kullanımı

burak55

New member
Arkadaşlar windows 7 ortalama kaç mb ram kullanıyor masaüstündeyken. Kullanan arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim. Ona göre kurmayı düşünüyorum. Teşekkürler...

Yeşil Gözlü

Altın Üye
bizimki daha vista yükleyince 1 ay sonra feleğini şaşırıyo Windows se7en yüklesem 3 günde beyaz bayrak diker :)

Newwave

Altın Üye
Sistem ilk açıldığında aero özelliği dahil 450 mb civarında bir ram kullanımı var windows
7 nin bu da vista ya göre gerçekten çok iyi denilebilir daha hızlı olduğunu belirtmek isterim.

emsiss

New member
yaklaşık 1 aydır test ediyorum :D gülünücek bi rakam bende 16 cg rem var vistada iken 4 cg rem kullandığını biliyorum ama win 7 de sistem boşta iken 400mb 450mb arası değişiyor yük altında en fazla 1300 mb kullandığını gördüm daha da yukarı çıkmadı

<<<DeFThELoG>>>

New member
1000 daha gelmedi bende sanalda kurdum...
400 550 arası gezdi..
Aslında teste sokmak lazım 7 yi...
Bakalım ne yapçak..
3dSmax testine..Önce xp kurup test yapmalı sonra 7
bakalım ne çıkacak...
Dur ya ben bi deniim
Sonuçları buraya yazarım...

aslankar

New member
arkadaşlar windows 7 yi gerçekten tavsiye ederim xp den daha düzgün daha kararlı görselliği süper ayrıca xp gibi 2 oyunkurup kaldırınca dosyaları hasr görmüyo ve ansızın çökme olayı bilginize ne var şu xp den vageçilmeyen anlamıyorum

1 gb ram fazlasıyla yetiyo artık hala 512 veya 256 lık ram kullanmayı düşünmüyosunuzdur.

µ.CastieL

New member
bende 400-450 arası calısıyor sistem.. 1o numara hza we performansa sahıp... ben aktif olarka hem vista hem win7 kullanıyorum aralarında daglar kadar fark war :D we vista cft cekirdek t6300 2.4 ghz 2 gb ram 256 ekran kartlı win7 p4 3ghz 2gb RAM makine win7 dha iyi calısıyor.. :) vista görselligi xp performansı için 1e 1 :D

ozgur00

New member
ama arkdaşım herşey maddi ile bitiyor dikkatini çekerim mesela ben 512 kullınıyorm çünkü maddiyat yok bilmem anladınmı

kalbikadim

New member
bende de görünen o ki ortalama kadar 400-450 arası dalgalanıyordu. smart ram kullanıp deep scan yapınca bu rakam 310 lara kadar düşüyor.

HTML