Windows 7 nedir ne değildir?

Lucas.Kane

New member
Arkadaslar etrafta bir ton beta versiyonu gezio ama ben biraz tırsıyorum sahsen yüklemeye.Belki bu işletim sitemiyle ilgili bilgimin olmayısından ama orjinal vistam dururken böle bir seyin kurulması riskli die düşünüorum..Ama bir yandan da çok merak ediorum acaba kullananlar veya bilgisi olanlar biraz acabilirmi bu windows seven ı ?
* Beta sürümleri güvenli mi yoksa orjinali cıkana kadar beklemelimiyim?
*Sistem gereksinimleri nasıl?Çoğu insan vistadan daha az sömürdüğünü idda edior?
*Vistadan farkı nedir özellikleri bakımından?

Bildiğiniz kadarıyla kısa kısa özetliebilirseniz bana çok sevinirim..:melek

Boschwer

M€SHGUL
Kisa ve net zor olu r anlatim
bekle orjinal versiyon cikdigi zaman versiyon yükselt ucuza olacakdir, kesinlikle bilgisayar kullanmakdan zevk aliyor insan öyle bos yere servisleri calistirmiyor dizayn bakimindan etkiliarayüzler berrrak ve kolay dosya ulasimi daha az sistem hatasi hatalara kendisi aninda cözüm getirme cabasi basarili ve güvenlikacisindan aciklarin kapatildigi daha dogrusu vista dan bir kac kat daha iyi diyebilirim, final versiyonu cikdiginda vista sahibi olanlarin gecisine kolaylik getirecekleri ve hatta bazi yorumlara göre bedava upgrade yapilma ihtimali ticari itibari acisindan ilk etapda konusluyor,, simdilik istersen bir build deneme amacli hardiskINE YER ACIP ORADA KURABILIRSIN serialle sanirim temmuz sonuna kadar deneyebilirsin, hem öyle bir niyetin varsa RAM konusunda rahatlamis olur ve alistirma yapmis olursun,, IYI FORUMLAR diliyorum ,

Cehennem_Zebanisi

Super Moderator
Süper Moderatör
bi çok açıkLar mevcut araLıqta cıkıcak tam sürümü bekLe =) orjinaL vistan varsa bozma ama yine de xp ye gec demeden duramam =) xp ve vista kadar rc sürüm oLmasına raqmen kasmıyor... araLıkta cıkıcak tam sürümLe birLikte eLveda xp ve vista diyebiLeceqim bi sistem =)

umarım acıklama yeterLidir =)

µ.CastieL

New member
açıkları war yok değil ama rc surumlerı dagıtılıyor(daha dogrusu sızdırılıyor)olmasına ragmen bu kadar problemsız bır işletim sistemi zor görülür... windows 7 (rc1 7077) wersıyonunu ındırıp deneyebılırsın... bi sorun olmaz...

xp suruculerını kullanark yada vista suruculerını, yuklenmeyen driverlarını yukleyebılırsın...

özetle söylersek xp'nin hızını vistanın görsellgıyle bırlestır bıde yenı ozellıkler we gorsellıkler ekle işte windows7 , ))

3mr

£ м ρ α χ
Arkadasim 2 haftadir Win7 Beta kullaniyor. Bu gun firsatim oldu biraz kurcalamaya. Goruntu vista ile buyuk oranda ayni... Performansi vistadan daha iyi. Yalniz bilgisayarin ilk acildiktan sonraki(Daha fareyi bile oynatmadan) RAM kullanim oranini gorunce agzim acik kaldi :)
inanirmisin 600MB...Pc'de zaten 1024Mb ram var. MS nin niyeti belli, millete parca aldirtmak. Ben Linux/Ubuntu kullaniyorum cok mutluyum hic ugrasamam boyle seylerle :D

HTML