Windows 7 kurulu pc ye Mac os x leopard kurmak

qimoo

New member
Arkadaşlar Windows 7 kurulu pc ye Mac os x leopard kurmayı ayrıntılı bir şekilde anlatan bir paylaşım yapsanız çofaydalı olcak hiç bişe bilmiyorum mac os x ile ilgili denemeyide çok istiyorum...
Teşekkürler.

qimoo

New member
Burdan adminlere sesleniyorum bir zahmet bakın herkez istiyo bilen biri kesin vardır

erceng

New member
Merhaba kardeş. Soruna cevap bulabildin mi. Ben de Windows 7 üzerine Macosx leopard kurmak istiyorum. Eğer bir yol katedebilmişsen paylaşırsan sevinirim

nanek81

New member
normal bir notebook a mac işletim sistemi kurulmuyor bildiğim kadarıyla yani windows 7 üzerine mac işletim sistemi kuramazsınız. Ancak mac işletim sistemli bir notebook a windows 7 kurabilirsiniz diye biliyorum. yanlışım varsa düzeltin.

bernard

New member
Windows 7 üzerine MacOsX kuramazsınız. Ancak Mac kendine has bir disk yapısı istediğinden, harddiskin bir bölümü veya daha iyisi başka bir harddiski hazırlayarak oraya MacOsX kurabilir, sonra da bilgisayarın bootunu iki işletim sistemini görecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Ha, yaptım da mı söylüyorum, hayır. Laptopuma Snow Leopard kurmak için çok araştırma yaptım, ama bende olmadı maalesef. Daha önce bir laptopuma kurmayı başarmıştım, fakat onda da bir türlü wireless modemi tanıtamamış ve vazgeçmiştim. Kolay gelsin..

qimoo

New member
Arkadaşlar mac os x leopard'ın intel ve amd işlemcili pclere kuruluyo biliyorum ama sağlam bir pc ve kurulumu blmek gerekiyor.

netfatih

New member
Ne tesadufturki bende bugun bu konu uzerinde arastirma yapiyordum. En iyi yontem emulator yontemi bence cunki diger turlu mac os u bootlarken , win7 nin boot u gidebiliyor. Windows u onardiktan sonra mac os bu sefer hata veriyor. Baya detayli bir is..

Bence en iyisi bir sure emulator yontemini denemek. Emulator u bizzat denemedim. Denedigimde sizleride bilgilendiririm.

netfatih

New member
Evet arkadaslar bin bir ugrastan sonra mac isletim sistemini emulator yardimi ile bilgisayarima kurdum. Ancak maelesef isletim sisteminden dogru duzgun bir performans alamadim. Fakat emulator ile kurulma yontemi 2 cesit ben birini denedim digeri muhtemelen daha iyi sonuc verecektir (digerinde surekli hata veridiginden kuramadim).

Buarada emulator tabirini sanal makine icin kullaniyorum kafaniz karismasin.

VMware 7.0 ve Mac OS hard disk imaji ile calistim. Mac Os hard disk imaji isteyen olursa link gonderebilirim.

VMware ile ikinci kurulum seklini ugrasiyorum, iyi bir sonuc alabilirsem tek tek burada size anlatacagim.

Not: Mac isletim sistemini windows 7 ile ayni anda kullanmakti amacim, yoksa Doctor arkadasimizin http://www.hackhell.com/linux-isletim-sistemi/646062-mac-os-x-snow-leopard-1062-sse2-sse3-for-intel-amd-kendi-uploadim.html vermis oldugu linkteki isletim sistemi gayet guzel. ( windows 7 in boot unu yemezseniz tabii ki :) )

sadair

New member
normal bir notebook a mac işletim sistemi kurulmuyor bildiğim kadarıyla yani windows 7 üzerine mac işletim sistemi kuramazsınız. Ancak mac işletim sistemli bir notebook a windows 7 kurabilirsiniz diye biliyorum. yanlışım varsa düzeltin.
Normalde Apple x86 mimarisine geçtiği için yüklenebilmekte:thumbup1: fakat bunun için çok uzun zaman gerekiyor ve eğer orjinal bir sürüm almaz iseniz apple hizmetlerinden faydalanamıyorsunuz

mustiunal

New member
Emulatör ile bu işi halletmek sıkıntı çıkarıyor.Hem sisteminizi yavaşlatıyor hemde tam olarak randıman alamıyorsunuz.WM Workstation kullanıyorum bu işler için ama bence çok kafa yormayın derim.

onore

New member
Windows yüklü değilken boot halinde kuramıyor muyuz abicim ya :) normal pc'ye kurulmaz diyen çok vardı. Niye kurulmasınki? Sorunsuz şekilde kullanabilir miyiz acaba? Kullananlar var mı?

dur_yolcu

New member
Mac Os X kurmadan önce bilgisayarının özelliklerini yani donanımlarınnı iyi bilmen gerek. kurulum yaparken bir çok sorunla karşılaşabilirsin. önce donanımlarına uyumlu kextleri yada paketleri araştır. mesela ekran kartın için uygun kext var mı yok mu araştır. eğer donanımlarında sorun yaşarsan bilgisayarın panik hatası verir ve açılmaz. açılmaz derken de korkma. yani mac os x işletim sistemi windowstaki gibi mavi ekran hatası verir anlamında. ayrıca mac os x mimarisine uygun intel ve amd işlemcileri tam anlamıyla uyumlu çalışmıyor. her ne kadar mac os x işletim sistemini kursan da ileride güncelleme yada bir program yüklediğinde sürekli donanımlarına uygun kextler bulmak zorunda kalırsın ayrıca en ufak hatasa sistemin panik verir. gözünü korkutmak istemem ama eger kullanmak istiyorsan illaki de ya mac laptop al yada vitrula pc ile deneyebilirsin.

HTML