windows 7 canavarı varmı aranızda

ahmetiü

New member
windows 7 bıktırdı artık

arkadaşlar ben bu 7 yi çıktığından beri kullanıyorum ve en az 5 defa format attım. sebebide klasörlerin simgeleri görünmüyor jpeg lerin sadece isimleri görünüyor ama açmak istedediğimde her şeyi açabiliyorum. her format atışımın sebebide bu oldu bi müddet kullanıyorum sonra yine oluyor aynı şey. bilgisayarıma girince c, d, dvd sürücüleri falan hiçbiri görünmüyor. sadece isimleri var ama açabiliyorum bunları. hep bu yüzden format attım bu güne kadar. en son bilgisayarım çok yavaşladı bende diskleri birleştirdim temizledim ve en son şu combofix denen şeyle bi tarattım. sonra bi baktım yine bu görünmezlik zımbırtısı çıktı. sistem geri yükleme yapmya çalıştım onunda bi tane geri yükleme noktası var başka kayıt yapmamışım daha önce. oda olmadı anlicaanız. resim koymaya çalıştım ama inşallah olmuştur. eminim aranızda bu sorunu yaşayan onlarca kişi vardır çünkü aynı problemi bi kaç kez arkadaşımda yaşamış format atmadan şu beladan kurtaracak birisi varsa bi zahmet ilgilenirmi acaba?
[URL=http://www.hhresim.com] [/URL][URL=http://www.hhresim.com] [/URL]

dengesis

New member
Büyük ihtimal Windows icon önbelleği ile ilgili bir sorunun var bunun için şu adımları takip etmelisin;

-Açık bütün uygulamaları ve windows klasörlerini kapat.

-Ardından CTRL+SHIFT+ESC tuşlarına aynı anda basarak görev yöneticisini aç ve işlemler sekmesini etkinleştir.

-Explorer.exe işlemini bul sağ tıklayıp işlemi sonlandırı seç sorduğu soruya evet de.

-Görev yöneticisindeki Dosya menüsünden yeni görev seçeneğini seç.

-Çalıştır satırına CMD.exe yazıp ok a bas.

-Komut satırında aşağıdaki komutları yazıp her satır sonunda enter a bas.

CD /d %userprofile%\AppData\Local
DEL IconCache.db /a
EXIT

-Görev yöneticisindeki Dosya menüsünden yeni görev seçeneğini seç.

-Çalıştır satırına Explorer.exe yazıp enter bas işlem tamamdır.

Eğer bu adımlar zor gelirse aşağıdaki uygulamayı indir ve programı çalıştırdığında en soldaki butona tıkla büyük ihtimal sorun çözülecektir.

Rebuild_Icon_Cache_v0_7b_by_screeny05.rar

Çözülmezse eğer başka şeyler deneyebiliriz buradan sonucu yazarsan yardımcı olabilirim.

HTML