Windows 7 Bios Mod lu Aktivasyon

harundark

New member
Olabildiğince kolay anlatacağım ilk iş olarak anakart yöneticimizin sağlamış olduğu güncelleme programını indirelim asus un kinde indir ve kaydet seçeneği mevcut eğer gigabyte kullanıyorsanız ilk iş olarak bir kere anakart ınızı güncelleyip pc yi açın programa tekrar gelin save current bios veya şimdiki bios u kaydet i tıklatın

sonra bios tipiniz ami ise ami tool u award ise award tool u açın

Orginal bios file yazan yere az önce programla kaydettiğiniz dosyayı koyun
eğer bios tipinizi yanlış biliyorsanız program not ami bios veya not award bios şeklinde sizi uyarır

sonra slic yazan bölüme slic 2.1 den Dell.bin i seçin

daha sonra slp olarak ta dell seçiceksiniz sertifika olarak dosyaların içindeki sertifika bölümünden dell i seçiceksiniz

sonra go ya basın ve hiç bir şeye dokunmayın

program dosyalar oluşturacak eğer hata yapmamışsanız bios dosyanız sonunda slic yazaraktan masa üstünde oluşacak daha sonra tekrar yöneticinizin sağlamış olduğu anakart güncelleme(flashlama) programına giriyoruz ve update bios from file yapıyoruz ve dosya olarak az önce elde ettiğimiz sonunda slic yazan dosyayı koyuyoruz ve update yapıyoruz

Anakart ımız flash landı şimdi sıra aktivasyon a geldi

Dell sertifika dosyasını c ye atıyoruz ama kullanıcı denetimi kapalı olmalı

ve daha sonra başlat ta çalıştır ı aratıyoruz ve açıyoruz cmd yazıyoruz açılın yere

slmgr.vbs -ilc C:\DELL.xrm-ms yazıyoruz ve bekliyoruz onaylandığında

slmgr.vbs -ipk 342DG-6YJR8-X92GV-V7DCV-P4K27 bunu yazıyoruz ve tekrar bekliyoruz

buda onaylandığında bilgisayarınız orjinaldir güle güle kullanın

RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting
güncellendi

bios dosyası c de olmalıymış... bende sorun olmamıştı :D

not : Olabilecek en basit şekilde anlatılmıştır.gigabyte ta 2 kere bios güncelleme gibi :D indirip bir kerede hallederseniz daha az riskli olur...

harundark

New member
Piyasada 3 çeşit aktivasyon var
1.Bios Modlu (En sağlam olanı)
2.Loader
3.Wow

loader lar bilgisayarınız slic li gibi gösterir o yüzden orjinal yazar pc nin performansını düşürür çift bios etkisi yapar bios modlu nun hiç bi zararı yoktur tam tersine bilgisayarınız tam anlamıyla orjinaldir resimdeki oem keyden bunu anlayabilirsiniz

harundark

New member
Ömür boyu bedava windows 7 ultimate nasıl kullanılır bunu anlatıyorum ve dahaca indirip deneyen yok
o kadar loader lı indirme yapıyosunuz fakat bios mod gibi 1 kere yapılacak şeyi yapmıyorsunuz

bela1903

New member
mrb kardeş. indiririmde biosusun sakat olduğunu herkes biliyo. ondan tırsıyo. bende lenovo ve hp laptop var onlara nasıl uygulayacağız

harundark

New member
bu güne kadar 4 pc ye kurdum ömürlük oldu en iyi yanı sadece 1 kere yapacak olman yeni işlemci almak istiyorsan zaten güncelleyeceksin benim anakart 0312 versiyondu mesela intel core 2 duo e8600 0402 de çalışıyodu yani şu anda taksam çalışır ama önceden çalışmıyordu :d

harundark

New member

munib

New member
hadi banada yardımcı olda bende ömür boyu biosu ful yapayım lettabım samsung R510
teşekkurler

harundark

New member
Üreticinin üstünde oynadığı bioslar pek iyi değil tehlikeli olabilir laptopların çoğu oynanmış oluyor masaüstüler için garanti yöntem

harundark

New member
Bu arada en anlaşılır bios update programı msi ın sen onu bi indir onun verdiği bios dosyasını koy
google dan bulduğum foto yu koyuyorum çince ama önemli olan güncelleştirmesini anlamak

live update ilk sayfada mevcut

egitimci-

New member
ben bios ile oynamaktan yana değilim normal şekilde etkinleştirdim çok memnunum
bilgisayarın
1- bios ayarlarıyla
2- regedit ayarlarıyla

kesinlik oynanmasını tavsiye etmem

HTML