winampta şarkı dinlerken her hangi bir işlem yaptiğimda şarkıda bozulmalar oluyor.

encounter

New member
selamlar
Windows Xp kullanıyorum ve winampta şarkı dinlerken her hangi bir işlem yaptiğimda şarkıda bozulmalar oluyor.
mesela 1,5 - 2 mb lik bir resim açarken winampta sarkıda bozulmalar oluyor. kesik kesik çaliyor. yada lime wire programını açarken bi bakıyorum ki winampta çalmakta olan şarkı kesilir gibi oluyor. bu sorunu nasıl çözebilirim.
Saygılar.

Madness

Banned
winamp ın bazı dosyaları bozulmuştur arkadaşım programı kaldırıp yeniden yüklersen sorun hallolur sanırım ayrıca medya player varken neden winamp ben anlamıyorum saygılar :)

encounter

New member
carettaist' Alıntı:
winamp ın bazı dosyaları bozulmuştur arkadaşım programı kaldırıp yeniden yüklersen sorun hallolur sanırım ayrıca medya player varken neden winamp ben anlamıyorum saygılar :)

winamp taş gibi! ,dosyalarda bozukluk yok. çünkü 2 defa kurdum winampı. Bu sorunu çözülmedi.. Ayrica winamp kullanmak benim zevkim media player'i sevmiyorum. durmadan codec yükle diyor.. ama nero show time öyle birsey demiyor. ayrica media player'in sarkı dinlemek için hayatta tercih etmem. benim gibi düşünenelerin daha fazla oldugunu düşünüyorum. saygılar. soruna yardımcı olacak bir arkadas çıkarsa sevinirim. program tavsiye etmeden :)

crixallis

New member
eğer sadece başka işlemlerle ilgilenirken oluyosa winampın kendi dosyalarının zarar görme olasılığı çok az sistemin çok eskiyse zararlı kod girmiş olabilir(virüs,truva atı,solucan...)bunlar arka planda çalışırsa bir taraftanda sen iş gördüğünde sistemin tetemiyerek takılıyo olabilir.Skandisk yap birde bad sectorda takılmalara neden olabilir kimi zaman.sonrada disk birleştirme yap tabiki sistemin performansında düzelme olması için regedit düzelten bir programla tarat birde güncel bir antivirüsle tarat.Aklıma bunlar geldi şimdilik sorunun hal olmazsa tekrar yazarsın yardımcı olmaya çalışırım.

encounter

New member
crixallis' Alıntı:
eğer sadece başka işlemlerle ilgilenirken oluyosa winampın kendi dosyalarının zarar görme olasılığı çok az sistemin çok eskiyse zararlı kod girmiş olabilir(virüs,truva atı,solucan...)bunlar arka planda çalışırsa bir taraftanda sen iş gördüğünde sistemin tetemiyerek takılıyo olabilir.Skandisk yap birde bad sectorda takılmalara neden olabilir kimi zaman.sonrada disk birleştirme yap tabiki sistemin performansında düzelme olması için regedit düzelten bir programla tarat birde güncel bir antivirüsle tarat.Aklıma bunlar geldi şimdilik sorunun hal olmazsa tekrar yazarsın yardımcı olmaya çalışırım.

windows xp + sp2 / pentium 4/ 3.01 GHZ/1024 RAM (diskler birleştirilmiş durumda)

Kaspersky Internet Security 7.0, TuneUp Utilities 2007

kullanıyorum. sistemim yeni ve kullandiğim programlarda kalite.
virüs yada solucan falan makinama hayatta girmedi giremezde.
Sağolasin ama bence bunlar çözüm değil.

Madness

Banned
ben winamp.exe de bir sorun olduğunu düşünüyorum birde başka bir yerden yeni bir exe indirip kursan keşke :):)

encounter

New member
carettaist' Alıntı:
ben winamp.exe de bir sorun olduğunu düşünüyorum birde başka bir yerden yeni bir exe indirip kursan keşke :):)

kullandiğim winamp 5.35 ve bu sitenin sayesinde bu programa sahibim. baska sitelerle işim yok faydam olursa bu siteye olur,fayda görürsemde bu siteden görürüm. saygılar (.exe sağlam :)

crixallis

New member
piyasada kullanmadık antivirüs bırakmadım dersem yeridir o yüzden o kadarda idialı konuşma giremez falan diye bence hiçbir antivirüs sistemiin dört dörtlük çalışmasını garanti edemez tek garanti yok PC'nin fişini çekmek ve kullanmamaktır tabi o da tap taze bir sistem olduğundan emin olmalısın.windowla gelen skandisk herzaman iş görmyebilir alternatif veremiyeceğim ama denemende fayda var bir tane bulup setup PCnde bekliyosa belki o da zarar görmüş olabilir birde pc soğutma sistemin pekte iş görmüyosa sıcaktanda olabilir ama çok ufak bir ihtimal yani açıp kasayı tozdan arındırmak işine yarıyabilir

scream76

New member
Ben sorunu buldum sanırım. p4 3,0 işlemciye kaspersky antivirus yüklersen ramde şarkıya yer kalmaz tabi. sen her işlem yaptığında antivirusun o işlem için tarama yapıyor. ram yetersiz gelirse winamp ta şarkıyı bozar. yani işlemci çaldığın şarkıyı ikinci plana atar. antivirusunu değişmeyi dene nod32 gibi mesela. benim pc P.D 3,4 1024 ram olmasına rağmen kaspersky da zorlanıyo düşün artık... ayrıca TuneUp Utilities 2007 yi kullanmanıda tavsiye etmem bırak işlem sırasını işletim sistemin belirlesin. en güzeli en sade olandır. Yamaladığın herşey anlamını yitirir.

hunter22tr

New member
makinenin üzerindeki ramleri değiştir.
Farkı göreceksin.

encounter

New member
hunter22tr' Alıntı:
makinenin üzerindeki ramleri değiştir.
Farkı göreceksin.

remleri neden değiştireceğim anlamadim. daha öncede ayni remleri kullanıyordum hiç bir sorun olmuyordu.
kingston rem var üzerinde 2x512 = 1024 rem daha ne olsun.
sorun devam ediyor we çözüme ulaşmadi sarkı dinlemek için media playeri kullandiğim zaman yine aynı sorun oluyor.

TheBat

New member
kardeş ben sana pc'min özelliklerini söliim..
P 3 501 Mhz
192 Mb Ram
8 Mb OnBoard VGA

Antivirüs: Kaspersky Internet Security 7.0

Bende winamp kullanıyorum..
ama ne kadar işlem yaparsam yapayım bir şarkı bozulması söz konusu değil..

encounter' Alıntı:
remleri neden değiştireceğim anlamadim. daha öncede ayni remleri kullanıyordum hiç bir sorun olmuyordu.
kingston rem var üzerinde 2x512 = 1024 rem daha ne olsun.
sorun devam ediyor we çözüme ulaşmadi sarkı dinlemek için media playeri kullandiğim zaman yine aynı sorun oluyor.
Ramlerle alakası yok bence..
Classic Skin kullanmayı dene.. o da olmadı madem media player'da da dinlediğimde oluyor diyorsun..
bence sorun ses kartında olabilir..
eğer öyleyse driver'ı yeniden kurman sorunu çözebilir diye düşünüyorumm..

Casper2641

New member
Arkadaşım Aynı Sorun Bendede Vardı BEn HddMi* değiştirdim Sonrasında Sorun Yaşamıyorum Sanada Check disk Atmanı Öneririrm Olmazsa Yavaş Biçimlendir HArd diski Sistem KUr.

zembil

New member
aynı sorun bende de vardı format atınca düzeldi ama söylemeliyim ki harddiskinin pek ömrü kalmamış benim ki formattan 1 ay sonra güm...saygılar

atakanlar

New member
Arkadaşım Nedeni Ses Kartın Driver Rını Tekrar Kur Senin Ses Kartı 100/100 Onbort Tur Tekrar Yükle Sorun Kalkar Bendede O Sorun Vardı Bir Yerden Bir Yere Dosya Kopyalarken Winapta Kesintiler Oluyordu

HTML