Win8.1 Açılışta 2. Işletim Sistemini Sormama

ysnbyrz

New member
selam arkadaşlar 2 adet sorunum var ilki ben win8.1 kullanıyorum daha önce xp kullanırken androidin pc için çıkan sürümünü kurmuştum ve açılırken pc bana hangi işletim sistemiyle açmak istediğimi sorardı (sadece android için değil başka işletim sistemlerimde de sorardı örn:ubuntu) sonra xpden win8.1 e terfi ettim. win8.1 kurduktan sonrawindowsun kurulu oldugu c\ den ayrı bir partition na android kurdum ama açılışta direk win8.1 açılıyor ben her açılışta bana hangisini kullanacağımı sormasını istiyorum bunu nasıl düzelte bilirim ?

ikinci bir sorumda internetten sanki androidin apk dosyasını pc ye indirirgibi win8 için olan uygulamaları indirdim birkac tane ama bunları nasıl pcye kura bilirim winphone ye kuruluyor ama pc o uzantıyı tanımıyor o uygulamaları nasıl pcme yüklerim işin aslı bu? (inş anlata bildim :D)

zafer3838

New member
Sorunu anladım da...
WindowsPhone uygulamalarını PC den çalıştıramazsın.

Android kurdum dediğin programın adı nedir. Link verebilir misin, incelemeden birşey söyleyemem.

CAZZ50

New member
Bilgisayarım/özellikler/Gelişmiş sistem ayarları, açılan pencereden gelişmiş sekmesinden/Başlangıç ve kurtarmaya girin. Sislem başlatma içinde işletim sistemleri görünüyor mu? Başlatma süresi sıfır ise ilk görünen sistem beklemeden açılır .