Win7 Sorun yardım Lütfen..

xxgx

New member
Öncelikle bilgisayarın özelliklerini veriyorum
HP marka
Model: HP G61 Notebook PC
İşlemci: Pentium(R) Dual-Core CPU T4400 @2.20GHz 2.20GHz
RAM: 3.00 GB
Sistem Türü: 64 Bit İşletim Sistemi
Aygıt Yöneticisindeki Ekran bağdaştırıcı ismi ise:
Mobile Intel(R) 4 Series Express Chipset Family

Sorun şu..
1 hafta öncesine kadar hiçbirşey yokken yaklaşık 3 gündür bilgisayar hiç olmadık yerlerde donma yapmakta. Bu donma esnasında HDD ışığı sürekli yanık aynı power ışığı gibi hiç titremeden yanmakta. Googleda sorunu aradım birkaç şey buldum ama çözüm olmadı. Biri microsoftun sitesindeki hotfix diye birşey önermiş yükledim ama oda çözüm olmadı. Bu sorun birçok kişide var ve okuduğum çözümlerin birinde ekran kartının driver larını güncelle yazmışlar fakat bendeki bu lanet kartın güncellemesini bulamıyorum kendi sitesinde yanyana 3 kutu işaretliyorum kartın güncellemesi gelmesi gerekirken başka bir driver güncellemesi geliyor. Bu sorunun çözümünü bilen varsa lütfen yardım etsin çok can sıkıcı olmaya başladı
:bored:

n€d!mbur@k

Çǿκ کε√díκ طę ∂طí
ekran kartı güncellemesi sorunu olduğunu düşünmüyorum, buyuk ıhtımalle windows da sorun olabılır, bunu anlamak ıcın format at, aynı sekılde sorun devam ederse donanımsal bı sorun vardır, sorun duzelırse yazılım kaynaklı bı sorun olmustur.

back-ir

New member
Bu sistem üzerinde pekçok HP uygulamasıyla beraber geliyor.
pek çoğuda online update içeriyor, kimiside performans denetleyici, search indexer, norton backup gibi yazılımlar. Ctrl+Alt+Del Performansı 1GB üzeri ve işlemci %80-90larda gezer.

Bence sen Recovery Manager kısmından kendine orjinal Recovery DVD'lerini oluşturup. Tüm harddiski formatlayıp Win7 Ultimate kur. Sürücüleri otomatik bulursun. Bulamadıkların için HpSupport hizmetinde zaten.

Nefes aldığını hissedersin. :)

HTML