win7 açılış gecikmesi

ilkerus

New member
arkadaşlar benim bir sorum olucak bilen arkadaşlara yeni aldığım notbook' a windows 7 kudum açılırken çok yavaş açılyo ve açılrken bi kaçkere ekran kararıp geliyo exper yazısı çıkıyo ve daha nicesi. birinci sorum bu açılıştaki exper reklamı gibi olan görüntüyü nasıl kaldırabilirim acaba. biostan falan mümkünmü ve nasıl? ikinci sorum msconfig den başlangıcı baya bi azalttım fakat gene yavaş açılıyo bunun nedeni ne olabilir? ve son sorum bu ekranın açılıştaki 3-4 kere kararıp gelmesi neden olabilir? şimdiden ilgilenen arkadaşlara teşekkürler...:glare:

ilkerus

New member
bilmiyorum ki hepsini yükledim ama :( en azından şu açılışta çıkan exper yazısını kapatabilsem biraz zaman kazanabilirim.

ilkerus

New member
bilgisayarı açtıgımda ilk ekrana gelen exper yazısı oluyor 5 saniye bekledikten sonra windows başlıyor yazısı geliyor ve yükleme işareti beliriyor yükledikten sonra haşgeldiniz yazısı çıkıyor... işte burada çıkan ilk exper yazısını kapatabilsem biostan kapatılıyormuş ama bilmiyrum ki..

//:U.N.G.O.O.D

Altın Üye
biosdakini kapatamassın bendeki hp dede vardı 5sn-15sn-25sn gösterme zamanları vardı.Experde nasıl pek bilgim yok ama böledir oda

ilkerus

New member
anladım ne yapalım ozaman böyle idare edicez artık. sanada zahmet verdim çok sağol teşekkür ederim.

bluespy66

New member
windows 7 sonuçta çekirdek versiyonu 6.1 wistanınki ise 6.0 bunun etkisi vardır fazla bir şey beklememek lazım, windows açılışındaki ekran kararması normaldir ekran kartıyla alakalı önyüklemeler, renk, vs. ama benim tavsiyem güzel bir defrag programı az da olsa rahatlatır O&O Defrag 12 yi iyi kullanabilirsen biraz farkedebilir. Windowsun standart defragını devre dışı bırakın ve defrag sırasında sistem yedekleme devre dışı olsun. Kolay gelsin

HTML