Win32 Jeefo Aman Tanrımmmm

nuhcagatay

New member
S.a arkadaşlar bu bela virüsü nasıl silebilirim (format atmadan silme olasılıgı war mı ?)
format attım gitmedi. Avastı aktif hale getirince bagırıyo habire. bunu nasıl silebilirim. Şuan bütün exe.lerim virüslü???

şimdiden yardımlarınız için teşekkürler ....

nuhcagatay

New member
:S arkadaşlar bu virüsü tanıyan, etkisiz hale getirmesini bilen yokmu koca forumda bi yardım bekliyorum !!
tüm exe.lerime win32:jeefo virüsü bulaşmış durumda c yi formatladım d yi formatladım sonuç yok?
napabilirim....

oldbond

New member
arkadaşlar dandik bi pc m var ve sürekli sebepsiz yere kapanıp duruyor.Önceden ekran mavi olup kapanıyodu,şimdi renk dil din ırk ayrımı yapmadan kapanıyor.Özelliklede oyun oynarken...Yaw dandik mynet oyunlarında bile zırt pırt kapanıyo(günde ortalama 30 kez)Kafayı yemek üzereyim...yardım lütfen

escan

New member
" Win32.Jeefo.A " Virüsünün Temizlenmesinde İzlenmesi Gerken Adımlar !
Bilinen Adları : W32/Jeefo ( McAfee ) , PE_JEEFO.A ( Trend )
Tipi : Virüs
Enfeksiyon uzunluğu : 36,352 bytes
Etkilenen Sistemler : Windows 2000, Windows 95, Windows 98, Windows Me, Windows NT, Windows XP

Uygulanması Gerken Adımlar ;

1. Sistem Geri Yükleme Noktası'nı Kapatmak ( Windows Me/XP ).
( Başlat ----> Bilgisayarım ----> Özellikler ----> Sistem Geri Yükleme ----> Bütün Sürücülerdeki Sistem Geri Yükleme'yi Kapat )

2. Antivirüs Yazılımınızın Güncelleştirilmesi .

3. Bilgisayarın Güvenli Modda Başlatılması .
( F8 )

4. Antivirüs Yazılımınızla / Ücretsiz Temizleme Aracı Kullanarak Bilgisayarınızı Taratmak Ve Bulunan ( Win32.Jeefo.A ) İlletini Siliniz .
( Örnek Ücretsiz Temizleme Aracı ----> http://www.bitdefender.com/site/Downloads/browseFreeRemovalTool/?l=j

5. Kayıda İlave Edilen, Değeri Silin .
a: İlk Önce Kayıt Defterinizin Yedeğini Alınız !
b: Başlat ----> Çalıştır ----> " regedit " ----> HKEY_LOCAL_MACHINE ----> SOFTWARE ----> Microsoft ----> Windows ----> CurrentVersion ----> Run
c: Sağ Panelde " PowerManager"="%windir%\svchost.exe " Dosyasını Siliniz ve Kayıt Editöründen Çıkın .

not.kardeş bu virüs kurduğun programın birinden yayılır bütün exe lere sıçrar son çare formattır.kurduğun programların biri taşıyor bu virüsü kolay gelsin

odewin

New member
bilgisayarın kapanması 2 türlüdür. Bilgisayar yazılımsal olarakta kapanabilir. donanımsal olarakta. Sağlam bir işletim sistemi yükle eğer kapanma düzeldiyse yazılımsal bir hatadan kapanıyor demektir. hata zaten düzelmiştir. Eğer kapanma devam ederse bilgisayarda donanımsal arıza var demektir. Bu türden arızaların sebebi ise bilgisayarın haharetidir. Fanları kontrol et. İşlemcinin fanını sök. Aliminyum soğutucuyu temizle geri tak. (Daha önceden yapmadıysan deneme. Bu birazcık uzmanlık gerektirebilir). Aliminyum soğutucu aralıkları zamanla dolar ve iyi soğutmaz. işlemci ısınınca termal direnç koruma devresinin base (beyz)' sini tetikler. kendiliğinden bilgisayarı kapatır. Bu işlemcinin korunması için gereklidir. işlemci sıcaklığını biostan görebilirsin.

HTML