win 7 N _win7 turkce hangisi

fuhe11

New member
arkadaslar win 7 orj turkce dvd indirdigimiz zaman gorulduki 14.07 tarihli yani 3 ay oncesiyle ayni.fakat win 7 N icin bu tarih 01.09 goruluyorki turkce versiyondan 1,5 ay daha yeni.benim sorum su olacak win 7 N _win7 turkceden dahami iyi.yoksa aynilarm1 okuduguma gore boyutlarida farkli.win7 N indirip turkce dil destegiyle kullanmak mi lazim.ikisinide kullanmis arkadaslar bunlari cevaplandirabilirmi.tesekur...

strangeron

New member
arkadaslar win 7 orj turkce dvd indirdigimiz zaman gorulduki 14.07 tarihli yani 3 ay oncesiyle ayni.fakat win 7 N icin bu tarih 01.09 goruluyorki turkce versiyondan 1,5 ay daha yeni.benim sorum su olacak win 7 N _win7 turkceden dahami iyi.yoksa aynilarm1 okuduguma gore boyutlarida farkli.win7 N indirip turkce dil destegiyle kullanmak mi lazim.ikisinide kullanmis arkadaslar bunlari cevaplandirabilirmi.tesekur...
Arkadaşım N sürümünde WMP ve IE8 yok. AB'nin aldığı bir karar (Tekelleşme ile ilgili bir karar diye biliyorum) gereği Microsoft bu sürümü AB Ülkeleri için hazırladı. Hatta bu sürümde tarayıcınızı seçebileceğiniz bir pencere de olacaktı. Ancak, indirip denedim böyle bir seçenek yok. Türkçe değil İngilizce ama dili değiştirebiliyorsunuz. Yalnız bu sürümde bir de WMP yok ve dolayısıyla medya desteği yok. Bu destek olmadığından sistemde derecelendirme de yapamıyorsunuz. Bu sorunu çözmek için de microsoft'tan medya destek paketini indirmeniz gerekiyor. Bu arada IE8 yok ama IE7 var isterseniz yükseltebiliyorsunuz. Netice olarak N sürümünü indirmek yerine normal sürümlerden birini yüklemek daha mantıklı gibi geliyor. Kolay gelsin.

HTML