WD HdD 930 GB verim göz göre göre gidiyor. Tavsiyelernize ihtiyacım var dostlar

shadowcar

New member
Arkadaşlar benim 1 TB'lik western digital bi HDD var. İçinde de 930 Gb veri var.
Şimdi harddiski blgisayar bağlayınca ana dosyaları görebiliyorum fakat alt klasörlere
giremiyorum. sırasıyla şu işlemleri yaptım:

Başka bilgisayarlara taktım olmadı,
kabloyu değiştirdim olmadı,
farklı işletim sistemlerinde denedim olmadı,
soğutup denedim olmadı,
kasayı söktüm içinden HDDyi alıp masaüstü bilgisayara dahili olarak bağladım olmadı,
hızını kontrol ettim (elle) yavaş değil,
dosya çekmeye çalıştım ama kopyalamadı.

son olarak bazı dosyaları okuyabildiğini farkettim sanırım çizik var. çiziksiz kısımları nasıl kurtarabilirim bi bilginiz var mı? (deneme yanılma metodunu kullanmadan.)

şimdi farklı tavsiyeleri olan var mı? (soğuk sudan başka)

marka model:

1-tb-western-digital-elements-desktop-usb-harici-disk-external

W

WoLF

Guest
garantisi varsa kesinlikle garantiye götür bence.harddiskinde bad sectör olayı olabilir.sarsıntıdan çabuk etkilenir hdler.bad sector için hd tune,spinrite yada harici diske chkdsk taraması yapabilirsin.

black06

New member
Biraz saçma olacak belki ama bi kere aynı sorun bende olmuştu ACDSEE programıyla gözükmeyen bütün dosyaları kurtardım =)

samu_samu2

New member
onun tek çaresi var arkadaşım çok basit cd den çalışan rusların yapdıgı bi XP var onu bul ve cd den aç XP yi hepsini görersin hatta hiç bi zaman göremeyecen ve fdisk siz silemeyecen klesör ve keep dosyalarıda dahil kolay gele forumda yada google de arama yaparken cd den çalışan win XP diye arat bulursun bende varda upload için kotam yok

klasci

New member
onun tek çaresi var arkadaşım çok basit cd den çalışan rusların yapdıgı bi XP var onu bul ve cd den aç XP yi hepsini görersin hatta hiç bi zaman göremeyecen ve fdisk siz silemeyecen klesör ve keep dosyalarıda dahil kolay gele forumda yada google de arama yaparken cd den çalışan win XP diye arat bulursun bende varda upload için kotam yok
evet arkadaşın tavsitesine katılıyorum bi dene olmasa servise götür fazlada kurcalama derim

HTML