WİRELESS BAĞLANTI SORUNU LÜTFEN YARDIM :d

canercem

New member
MERHABALAR.YAN KOMŞUMA WİRELESS İLE BAĞLANABİLMEK İÇİN EDİMAX EW7326 54MBPS ETHERNET KARTI ALDIM.ÜZERİNDE GELEN 2 DBİ LİK ANTENLE %34 SİNYAL SEVİYESİNİ YAKALADIM.BAĞLANTILAR KISA SÜRELİ OLUYORDU KOPMALAR YAŞIYORDUM.TEKRAR BAĞLANMASI BİRAZ ZOR OLUYORDU.SONRA ANTENİN YETERSİZ OLDUĞUNU DÜŞÜNEREK TP-LİNK ANT 2409A 9DBİ AUTDOOR ANTEN ALDIM.ANTENİ TAKTIM YÖNLÜ ANTEN OLDUĞUNU BİLEREK YÖNÜNÜ MODEMİN OLDUĞU TARAFA YÖNELTİM.VEE ÇOK ŞAŞIRDIM SİNYAL SEVİYEMDE BİR DEĞİŞİKLİK OLMADI VE BAĞLANTI KOPMASI DEVAM EDİYOR.BAĞLANTINI İLK KURULDUĞUNDA HIZ 24MBPS GÖRÜNÜYOR VE SÜREKLİ DÜŞEREK 1MBPS DE KALIYOR VE UZUN SÜRE TOPARLANAMIYOR.NEDEN ANTEN FARKINI GÖSTERMEDİ,ANLAYAMADIM DOĞRUSU.YARDIMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM.

ilk bağlantı esnasında durum üstteki gibi ve bir süre geçmeden alttaki gibi 1 mbps ye düşüyor

bağlantı esnasında realtek programının anlık görüntüsü

alttakilerde ethernet kartı ve tp-linl anten

canercem

New member
teşekkürler ama zaten bunların hepsini formattan sonra yaptım şu anda bile bağlandı diyor köşede ama googleye bağlanıyor diyar dadikalarca bekliyorum açmıyor :durdurun:durdurun

tersinir

New member
dostum kartı sök tak yap... yada slotunu değiş... yada antenini biraz ittiri ver temas etmiyor olabilir... yada lan driverlarını yeniden yükle... olmadı modemine reset at.. bunları yaparsan düzelme ihtimali yüksek...

canercem

New member
kart şu anda pcı 2 de takılı çünki pcı 1 in yanında ekran kartı var pcı 1 e takınca çok yakın duruyorlar diye takmadım aynen bitişik gibi.
realtekin sitesinden güncel driverini indiriyorum bu sefer hiç bağlanmıyor.regedit dosyaları ile alakalı olduğunu düşündm birden ve güncel driveri kurmadan önce eski drivere ait tüm regeditleri bulup sildim ama yine olmadı bağlantım ilk önce normal ama sonra 1mbps oluyor.yani hiç girmiyor denebilir.biraz daha yüklenirsem programı devre dışı kalıyor.
anlamadım doğusu.anteni hepsiburada dan aldım ve antene ait kullanıcı yorumları süper ama fark ethernet kartımda olabilir artık iyi bir ethernet kartı almayı düşünüyorum bakalım hayırlısı ... teşekkürler

tersinir

New member
kardeşim aygıt yöneticisinden bak... bir sorun görünmüyorsa.. problem kartta değildir.. yazılımsal yada antenden başka bir neden görünmüyor... şunu birdene pc ye bağlı bütün güç kablolarını çıkar. kartlarıda çıkar ve 5-10 saniye pover tuşuna basılı tut.. bu işlem nedeni anlaşılamayan çoğu problemi çözer... düzelmemekte ısrar ediyorsa "modeme reset at" buda önemlidir.. kartla birlikte gelen driverları yüklemeni tavsiye ederim.. olmadı ise servis yolu görünüyor üzgünüm...

chearleade

New member
Modemin güvenlik ayarlarını kontrol edip firewall vb tüm güvenlik önlemlerini disable et. Arkadaşın bahsettiği kabloyu sök power tuşuna bas dediği olayda sundan kaynaklanır. Bilgisayarında kısa devre vardır, powerın çok eskidir ya da elektrik hatttının topraklaması tam değilse bilgisayarın kendi içerisinde bir statik akım yükü oluşturur ve buda akımın düzgün dağılmamasına yol açar. Sen elektrik kablosunu çıkarıp bilgisayarın güç düğmesine bastığında bilgisayar o statik akımı dışarıdan gelen bir akım olmadığı için parçalara çeker ve notrlize eder. Ve ağırlık ortadan kalkar .... ama bunun senin probleminle bi ilgisi olduğunu sanmıyorum açıkçası ... Neden açıklama gereksinimi duydum onuda çözemedim ama öle işte :D

HTML