Vista Windows Defender Güncelleme Hatası 0x80240029 kodun düzeltilmesi

angelboyis

New member
Vista Windows Defender Güncelleme Hatası 0x80240029 ve 80070714 kodun düzeltilmesi

Arkadaşlar bu sabah bilgisayarımı açtığımda başlıkta yazan hatayı gördüm.İnternetden araştırdığımda

http://support.microsoft.com/default.aspx/kb/934562/en-us

linkte çözüm buldum...İngilizcesi olmayanlar için ben türkçe olarak size veriyorum.Umarım bir nebze de olsa size faydam dokunur...

Hata : Windows Vista da Windows Defender güncelleme yapmayıp 0x80240029 kodu hatasını vermesi

Hata Sebebi : SoftwareDistribution adlı klasördeki hata

Çözümü:
1- a Bilgisayarımızı kapatıp açınca, açılışta F8 basıyoruz
1-b Karşımıza İleri Ayarlar Menüsü çıkacak
1-c Bu sayfadan Güvenlik Modu seçerek bilgisayarımızı açıyoruz

2-a Bilgisayarımızdaki Başlat olan yerdeki vista ikonunu tıklarak ÇALIŞTIR komutunu açıyoruz. Buraya %windir% yazıp enter'lıyoruz

2-b Karşımıza sayfa açılacak. Buradan SoftwareDistribution adlı klasörü buluyoruz.

3-c Bu klasöre sağ klikleyerek yeniden adlandırıyoruz

4-d Bu dosyanın adı olarak SoftwareDistribution.old olarak yazıyoruz.

Not: İşlemi tamamladığımızda masaüstümüz windows klasik olacak..Boşuna panik yapmayın (Alt çubuklar beyaz hale gelecek). Masa üstü , sağ klik Kişileştirme ye tıklatın.Açılan sayfadan Tema kısmını tıklayın..Açılan pencereden Tema yazan yerden windows vista yazan yeri seçin..ve enter..Bu kadar

Ben elimden geldiği kadar açık yazmaya çalıştım.Gene de sorun yaşayan arkadaşlaar olursa yardımcı olurum..

Eh bir teşekkür beklerim artık

........................................................................................................................................................................................

İSTEK ÜZERİNE ( hsevki adlı arkadaş için) 01.05.2007 Konu: 80070714 Kodlu hata

Hata Sebebi: Yüklenen bir program sebebiyle Windows Defender'ın ayarlarının değişmesi (Bu ayarlarını farkında olmadan program sebebi ile kullanıcı değiştirmekte)

Çözüm:

1 Başlata tıklayıp oradan AYARLAR sonra da DENETİM MASASI na tıklıyoruz

2 Açılan sayfadan SİSTEM VE BAKIM a tıklıyoruz

3 Yenilenen sayfadan da YÖNETİMSEL ARAÇLAR a tıklıyoruz

4 Yeni bir pencere açılacak. Bu pencereden HİZMETLER kısmına tıklıyoruz

5 Uzun bir liste çıkacak karşımıza. Burayı pek kurcalamayın derim  Buradan WİNDOWS DEFENDER kısmını bulup çift tıklıyoruz

6 Karşımıza yeni bir pencere açılacak…Farkındayım sıkıcı oldu biraz.Ha gayret :)

7 Bu pencereden BAŞLANGIÇ TÜRÜ sekmeninden OTOMATİK seçip TAMAM ı tıklıyoruz.

8 Dıhı End

Önemli not: Bu sekmende 1) OTOMATİK (GECİKMELİ BAŞLATMA) seçili olabilir. Zaten böyle diye hata yaşıyorsunuz.2) ELLE ve son olarak

3)DEVRE DIŞI seçili olabilir. Bunların hepside hatalı seçimlerdir. Mutlaka OTOMATİK olarak seçilmelidir.

.....................................................................................................................................................................................................................................

İstek Üzerine kod 80070020 Hatası ( 19.06.2007 )

Arkadaşlar araştırmalarıma göre sanırım sizler bitdefender kullanıyorsunuz. "real time protection" sekmesindeki onayı kaldırın. Güncellemeden sonra tekrar açarsınız....

Eğer olmazsa bana bildirin...Yardım etmeye çalışırım.

derbent06

New member
Şimdiye kadar sorun oladı ama umarım bundan sonra da bir sorun çıkmaz. Güzel anlatmışsın. Teşekkürler.

hsevki

New member
Arkadaşım eline sağlık
Dediklerini yaptım fakat şimdi de 80070714 diye bir hata verdi ne yapmam gerekir bilmiyorum
Yardımcı olursan sevinirim

silver021

New member
saol kardeş daha önce böyle bi hata çıkmadı ama çıkarsa die seninkileri de arşive ekledim ellerine sağlık

Sarsist

New member
kod 80070020

Selamlar değerli paylaşımların için özellikle teşekkürler,
Ben vista home premium kullanıyorum ve güncelleştirmeleri yüklemek istediğim zaman hata kodu olarak 80070020 çıkıyor ve güncelleme yapmıyor.Bu konuda yardımını bekliyorum.saygılar..

ugurslm

New member
Yaa Ben Tamm Guncellemeyİİ Yaparken Pc Kapandii Sonrada O Guncellemeler Hep Yukluyomm Her Seferİnde Hata Verİyooo Napmam Lazimmm

karacaa

New member
Arkadaşlar bendede bu hata kodu var nasıl çözerim yazarsanız sevinirim cevaplarınızı bekliyorum teşekürler Hata bulundu:Kod 0x8024402c.

özüt

New member
0x80224402c hata kodu çıkıyor.Windows güvenlik duvarıda kırmızı çarpı işareti var.günlerdir laptopumda defender güncelleme hata kodunu nasıl düzeltebilirim.lütfen yardım.

HTML