Vista ve Divx

armanius

New member
arkadaslar by vista ne merem bişidir bole divx seyredemiyorum vlc, bsplayer, cristal player hiçbiri çalışmıyor ses var ama görüntü yok xp de bunların hepsini kullanıyordum ancak vistada işlem başarısız lütfen yardımcı olun

silver021

New member
Divx codec kullanman gereq ve ayrıca bs player vistayla uyumsuz daha doğrusu en bilindik winamp bile uyumsuz windows media playerdan başkasını kullnamanı önermem

nexusab

New member
Windows Vista işletim sistemini kullanmaya başlayanlar bu çözücü paketini sistemlerine yükleyerek hiçbir sıkıntı yaşamadan tüm ses ve video dosyalarını çalıştırabilirler.

Çözücü paketinin içerisinde herhangi bir medya oynatıcı bulunmamaktadır. Paketin asıl işlevi sisteminizde kurulu olan medya oynatıcı yazılımları ile (örneğin; Windows Media Player) sorun yaşamadan tüm medya dosyalarını oynatabilmektir. En çok kullanılmakta olan ses ve video biçimlerini başka hiçbir çözücü paketine gereksinim duymadan açabilmenizi sağlayan yazılımın en önemli özelliklerinden birisi de tümüyle ücretsiz biçimde sunulmasıdır.

Önemli Uyarı : Yazılımın üreticisi tarafından yapılan uyarıya göre; yazılımını herhangi bir sorun yaşamadan kullanabilmeniz için, sisteminize yüklemeden önce, daha önce sisteminize kurduğunuz diğer çözücü paketlerini kaldırmanız gerekmektedir.
http://www.majorgeeks.com/download.php?det=5326

ben şu anda bunu kullanıyorum;)

armanius

New member
nexusab' Alıntı:
Windows Vista işletim sistemini kullanmaya başlayanlar bu çözücü paketini sistemlerine yükleyerek hiçbir sıkıntı yaşamadan tüm ses ve video dosyalarını çalıştırabilirler.

Çözücü paketinin içerisinde herhangi bir medya oynatıcı bulunmamaktadır. Paketin asıl işlevi sisteminizde kurulu olan medya oynatıcı yazılımları ile (örneğin; Windows Media Player) sorun yaşamadan tüm medya dosyalarını oynatabilmektir. En çok kullanılmakta olan ses ve video biçimlerini başka hiçbir çözücü paketine gereksinim duymadan açabilmenizi sağlayan yazılımın en önemli özelliklerinden birisi de tümüyle ücretsiz biçimde sunulmasıdır.

Önemli Uyarı : Yazılımın üreticisi tarafından yapılan uyarıya göre; yazılımını herhangi bir sorun yaşamadan kullanabilmeniz için, sisteminize yüklemeden önce, daha önce sisteminize kurduğunuz diğer çözücü paketlerini kaldırmanız gerekmektedir.

dostum açıklaman için sağolasın ancak bu inmekle bitmez 2 ile indiriyor rica etsek rapide falan atamazmısın ?

armanius

New member
nexusab' Alıntı:

dostum sağolasın gercekten işe yaradı MP da tum filmleri seyredebiliyorum ancak alt yazılı filmleri hangi prg. da seyredeceğiz acaba ?

silver021

New member
Klite güzel deil ya. En iyisi DivX codec. yada vistalar için özel bi codec çıkmış. onları yüklemeni tavsiye ederim :victory

egxx

New member
BSplayer açılınca sağ tuşa basın - seçenekler -> tercihler buraya girip

Görüntü -> görüntü hareketlendirmesi -> Hareketlendirme kipini " dahili hareketlendirici DirectDraw yüzeyi " bunu seçtiğinizde videolarda görüntü çıkacak

fakat yinede tam olarak vistaya uyumlu değil

ben vistada NERO 7 kurduğumuzda gelen Nero Showtime ı denedim sorunsuz çalıştı sizede öneririm

buda vista codec pack son sürüm : http://rapidshare.com/files/28678837/VistaCodecs_v440.rar.html

vista codec x64 versiyon : http://down.9down.com/Freeware/x64Components_v120.rar

zafermtl

New member
Vista da Bsplayer çalışıyor.Sadece küçük bir ayar gerekiyor.Problemin çözümü çok basit. Bs player da sağ tıklayıp seçenekler ve ardından özellikler deyin.Görüntü sekmesinden görüntü hareketlendirmesine basın. Altta açılan harektlendirme kipi kısmındaki ayarı Dahili Hareketlendirici DirectDraw yüzeyi seçeneğini işaretleyin.İşte bu kadar. Görüntü probleminiz ortadan kalkmıştır.

Kısaca anlatmak gerekirse: seçenekler/özellikler/görüntü/görüntü hareketlendirmesi/hareketlendirme kipi/Dahili Hareketlendirici DirectDraw yüzeyi ni seç.

kodeke gerek yok ben denedim oluyor

cico12

Banned
Arkadaşlar Divx programlarından BS Player 2.15 vistada çalışıyor.Ben kendim kurdum hiçbir sorun yok.Bütün divx formatlı flimleri izleyebilirim.Bilgilerinize

kamkars

New member
ben GOMplayer kullanıyorum..
süper...
hiçbir sorunu yok..
artı tanımadığı codecmi var ..sitesine bağlaıp indiriveriyor çalıştıramadığı codec işlem tamam

HTML