Vista Ultimate 64Bit Anakart+Ses Kartı+Dil Paketi Lütfen Yardım

wilderness

New member
asus M2N anakart kullanıyorum ve elimde vista upgrade cd si de var yalnız içindeki dosyaları kuramıyorum bir tek nvidia driver i kurabildim diğerlerinde bios hatası ve değişik sorunlarda verdi asus update yaptım bios için o da fayda etmedi,

creative5.1 sound blaster ses kartı kullanıyorum 64 bit versiyonu indirdim ama sisteminizde ses sürücüsü olmadıından yükleme yapılamıyor diyor.

device managerden baktıımda iki adet sess bölümü var
multimedia audio controller kısmı yüklenememiş
alttaki high def. audio blöümü ise kurulu.realtek i kurmuştum . müzik dinleyebiliyorum 2+1 olarak
bilg. her açılışında sürekli donanım değişti soundmaxi tekrar yükle diyor yüklüyorun olmuyor acaba anakartı mı tanıtamadım bilmiyorum ? anakrt cd sinde tanıtmam gereken dosyalar hangisidir nasıl yapabilirim chipset lan vs..

son olarakta türkçe dil paketini indirmeme (64 bit)rağmen bir türlü yükleyemedim
dil seçeneklerinden ayarlama yapiim dedim browse yapınca paketi görmüyo malesef. restart çektim yine olmadı

cdus

New member
arkadaşım anakartın hakkında biraz daha bilgi verseydin daha açık bi şekilde yardımcı olabilirdik.

http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=en-us

bu adrese girip anakartın hangi modelse seç ve ordaki vista 64 bit uyumlu olan driverları indir.

eğer bulamadıysan aşağıdaki linkten programı indir ve kur. serial içerisinde.
çalıştırdığında biraz kurcala korkmana gerek yok donanımında bi değişiklik yapmazsın. bu program yardımıyla donanımın hakkında detaylı bilgiler öğrenebilirsin.
ve sorun çıkaran donanımlarının tam adlarını ve versionlarını öğrenip o donanımın üreticisinin sitesine girip vista ultimate 64 bit uyumlu driverları indirebilirsin.
şimdiden kolay gelsin :)

http://rapidshare.com/files/90545278/Everest_Corporate_Edition_4.20.1170_Final_-_Multilingual.rar

ve birde driver kurarken ne olurl ne olmaz diye UAC ve windows defender'ı kapatmanı tavsiye ederim. driverlar imzasızsa setuplarını çalıştırırken sana sorun çakartabilir

HTML