Vista neden bukadar kasıyor

psikolog01

New member
Arkdaşlar ben HP Pavilion dv 9790 et laptop kullanıyorum. Yaw anlamadıgım pc vistadan 5.0 puan alıyor ama hala pc kasıyor anlamadım. ozellıklerı kısa olarak
İşlemci Intel® Pentium® Core2Duo T9300 2.5 GHz 6 MB önbellek
Yongaseti Mobile™ Intel® 945GM Express
Sistem Belleği 2 GB (2 x 1 GB) DDR2 667 MHz , max. 4GB
Ekran Kartı Nvidia Geforce 8600M PCI Express® 1279 MB TC (512 MB video belleği)

bunlar...

Yanı kullandıgım program kaspersky 2009 internetsecurıty bu programın bu kadar kasmaması lazım pcde . Ne olabılır . gecenlerde nod 32 yukledım ve spyware doctoru yukledım sonra sıldım kastı dıye sonra kasperı yukledım daha fazla kasmaya basladı cok gec acılıyor.. Yanı nasıl hızlandırabılırım pc yı :vur Yanı kayıt dosyasını(regedit doayalarının) boyle program yukjleyıp sılmekten dolayı fazlamı yuklendım bılmıyorum...

Yardımlarınızı beklıyorum...

candyman35

New member
valla benim laptop kofirigasyonu daha düşük ama kasma gibi bir problem yaşamıyorum yüklediğn bir program kasıyordur kontrol et bence

psikolog01

New member
hocam bılgısayarın kendı acıklan programları(parmak izi okuyucu,lightscript,touchpad gibi programlar) dışında sadece kaspersky ınternet securıty ve msn acık.. aslında gecenlerde daha format attım. anladım yaw :S

darkfalc

New member
bence driver larını bi kontrol et vistanın kendi yüklediği bi driver varsa bence onun kendi driverını internetten güncelle özeliklede ekran kartı ve chipset driverını :durdurun

psikolog01

New member
yok zaten hpnin sitesinden güncel driverları indirdim ve kurudm.. Daha 4 gün önce format attım ve yeni driverları yukledım.. :S neden olabilir baska?? hızlandırmanın bir yolu yokmu??? veya bu vindowsu bılıyorsunuz pcde ne yaparsan yap artık bırakıyor.. bu artıkları sılen bı program veya yontem..

taha_d

New member
vistanın allah belasını versin bizde kullanamayalım bendede aynı dert var pc ye vista yükledim restartlar 20 sn sürüyor (kapanma ve açılma ) ama ek*** driver yüzünden tekrar vistaya döndüm bence sen speedupmy pc 3.0 ve registrybooster2 programlarını yükle hızlandırısın pcni program iismlerini googleda arat bulursun hatta hackhell de var ben bu forumdan çekmiştim verdiğim programlar microsoft golden certificate almış gelişmiş yazılımlardır pc ni artık registry dosyalarında 5 dakikaka temizler

emre_zk

New member
bende notebook a vistastater yükledim cok kasdı ekran kartını otomatik yüklemisti sitesinden güncelliyim dedim yükledim dahada kastı simdi homepremium kurdum ekran kartını kendi kurdu kaspersky ı da kurdum gayet hızlı ek*** driver da gözükmüyo starter yüklü baska bi pc yede homepremium kurdum ondada performans cok farketti ayrıca bi driver isi bitiriyo bence yeniden format at kullandığın vista sürümüde starter felansa ki umarım değildir sürümü değiştir o sistemin kasmasıda bi garip aslında :) driverdır driver

ikk85

New member
windows xp de sp 2 den sonrarayına oturdu vistayı kullanmak için en azından 1,5 - 2 yıl geçmesi lazım benm kanatim bu şekilde ben xp kullanıyorum şimdi yeni sp3 ünü yükledim ! :)

HTML