Vista nın Embesilliği..!!

rcpsng

New member
Kafayı yiyecem.. Çok sinir oldum yaw... Gülsemmi, ağlasammı??

vista yükledim az önce... son sürücüleri indirdim.. hani sistem değerlendirmesi varya, orada benim sistemime şu puanları verdi.. ALLAHIIMMMM... !!! (Puanlama 6 üzerinden)

Core2Duo 2.13 işlemcime --> 5.1
Bellek, 1 GB RAM ime --> 4.5
Grafiklerime --> 4.2
Oyun Grafiklerine ki OLAY BURADA; 512 MB GeForce nVidia ekran kartıma --> 3.5
Sabit Diskime eski, 40 GB ye --> 4.1 puan verdi...

Daha 1 ay önce ve ondan öncelerde de vista ultimate yükledim ama o zaman , oyun grafiklerine 4.5 falan vermişti.. ne iş anlamadım.. yaw ben bunu kendime yediremiyorum... zamanında gittim en yüksek kartı aldım, yaklaşık 300 YTL ye aldım, şu vistanın verdiği puana bak.. çok pis koydu yaw..!!

_NOS_

New member
bu kadar kafayı yicek bişi göremiyorum dostum burda...sonuçta o bi işletim sistemi..kavga etmenize gerek yok :D

rcpsng

New member
Technical@Hack' Alıntı:
Format atarakmı kurdun yoksa xp nin üstüne 2. sistemimi kurdun ?
format attım.. sıfırdan.. herzaman sıfırdan yüklerim zaten..

_NOS_' Alıntı:
bu kadar kafayı yicek bişi göremiyorum dostum burda...sonuçta o bi işletim sistemi..kavga etmenize gerek yok :D
doğru söylüyorsun da insan takıyor işte kafaya.. o kadar para saymışsın, bi hiç uğruna mı diye, yoksa ekran kartı bi işe yaramıyomu diye insan tedirgin oluyor.. ne bileyimişte..

gugukcuk

New member
Bilerek yapıyorlar donanım sattırmak için isterlerse daha performanslı çalıştırırlar pekala. Piyasa kurtlar sofrası.Directx10 a güveniyor vista. Çok rahat directx10 u xp çalıştırabilir ama merak etmeyin oda oldu olacak zaten.Microsofta gıçık çok şirket var düzelicek elbet bu durumlar.

ENICMATIC

New member
abiler en güzeli ne windows ne microsoft nede vista en güzeli kastırıp linux öğrenmek gerisi yalan bence

rcpsng

New member
ENICMATIC' Alıntı:
abiler en güzeli ne windows ne microsoft nede vista en güzeli kastırıp linux öğrenmek gerisi yalan bence
onuda denedim ama çoğu programın linux versiyonunu bulmak falan sorun.. hepsi windowsa göre yapılıyor ilk başta... pardus 2007 kullanayım dedim, ama asus pb5 anakartta hata veriyormuş.. yüklemedi yani..

Hacker-22

Atam izindeyiz!
pazar taktiği bunlar kardeş kanma microsoftun pis oyunlarına:) hem zaten teknolojiye ulaşmak imkansız herşeyde zaten öyle yeni çıktığında dünyanın parasını verirsin bir kaç ay sonra bi bakarsın eskimiştir

rcpsng

New member
muhsint' Alıntı:
teknoloji herzaman gelişiyor takip etmek para yetiştirmek zor
ewet..sanırım ürün alınımını desteklemek için böyle bişey yaptılar.. ya da microsoftun benim SLI Ekran kartından HABERİ YOK.. :durdurun

Aktuğ

Altın Üye
Kullanin Xp Yİ Bakin Keyfİnİze Yaf Sİzde

KODADI

New member
Bak Benim Ayarlari Gorsen Verdigi Dereceeri Kendini Yersin Galiba Yada
Pc Kirarsin :)
5.9 Tek Birine Kotu Vermis Oda Ekran Kartina Oda Alt Pugan 5.5 :)
Bana Koymaz Cunku Ben Cok Yatirdim Buna 2 Yi Gecti

heater

New member
Vista belli bir tavan puan üzerinden analiz yapmaz.Düşündüğünüz gibi bir üst sınır yok, ayrıca olmayan üst sınır da 6 değil..Zaman içersinde değişkenlik arz etmektedir.

512 MB GeForce yazmışsınız da, 512 GeForce ne? Bir grafik kartının 512mb olması hiçbirşey ifade etmiyor.Ekran kartının GPU saat hızı, ram türü ve saat hızları.Veri akış hızları (bit),directX uyumu ve sürümü, chipseti ve elbette kartın markası önemli unsurlardır.

MSI Ati RadeonX1950pro 512mb 512bit directx9.0c kart kullanıyorum.Vista oyun grafikleri puanlaması 5.9,Grafikler 5.9

spillersege

New member
windows update ten driverlarini güncelle. o sırada yapilan bi işlem bile puanlmayı etkileyebiliyo. o yüzden güncelleme yapip tekrar puanla bence tavsiyemdir ;)

silver021

New member
bence kardeş fazla takıntı yapmışsın.. benimde PC nin puanı hep 4.0 değişse nolur değişmese nolur.. bence farketmiyor.. ama hayvan gibi oyunlar çıktı.. 2 yıl önceki ekran kartım bu zamanın oyunlarına yenikh düşüor zaman zaman..

drserhang

New member
ÇARŞI VİSTAYA KARŞI:) 2 gb ram ile 160 gb hardisk ile 512 mb ekran kartı core 2 duo 2 ghz ile sıradan bir bilgisayar idi o vista ile ama ben naaptım XP yükledim makian üstü bişey oldu artık:) herkese tavsiye ederim...

HTML