Vista Konusunda Yardım

hsdibek

New member
Merhaba Arkadaşlar,
Ben vista 32 ve 64 bit vista ultimate kurdum ikisinde de aynı sorun ile karşılaştım. Bu sorun hakkında görüş ve yardımlarınızı bekliyorum. Xp ye geri döndüm.
İşletim sistemini gördükten sonra xp çok banal gelmeye başladı. Hatta bir ara satın almayı bile düşündüm ama çok para : (

Vista Ultimate 32 bit ve 64 bit ikisinde de aynı sorunla karşılaştım, sp1 ve diğer güncellemeleri yaptım. Aygıt yöneticinde tanınmamış olan HD2600 ekran kartını ve Realtek Hd audio driverını yükledim. USB2.0 webcami vistanın tavsiyesiyle driverını yükledim. Herşey tamamlandıktan sonra bilgisayarda takılmalar yaşıyorum.

Şöyle ki, örneğin film izliyorum bitince mouse elime alınca ya masaüstündeki simgelere yada açık olan program veya klasör ekranlarına ve masaüstüne işlem yapamıyorum, ya da masaüstünü kullanabiliyorsam görev çubuğuna-başlata müdahale edemiyorum. Hiçbir şeye tıklanmıyor, çalışmıyor, bilgisayara dokunmadan biraz zaman geçtiğinde böyle yapıyor. sizce neden olabilir nasıl çözebilirim. Ta kiii ctrl+alt+del yapıp görev yöneticisini açtığımda o zaman herşey normale dönüyor. Yani bilgisayar kendiliğinden ya taskbarı yada masaüstünü kilitliyor, ctrl+alt+del yaptığımda kurtuluyor.

Asus m2a-vm anakart, amd athlon 64x2 4800 işlemci, his ati radeon Hd2600 ekran kartım 160gb seagate sata2 ve ide 80 gb, 4 gb kingston ddr2 800mhz ram olarak özetleyebilirim.

Hem 32 bit de hemde 64 bitte aynısını yaptı. Belli bir süre boşta kalan bilgisayarda mouse yi elinize aldığınızda ya görev çubuğu-başlat v.b. kıpırdamıyor yada görev çubuğu-başlat çalışıyor bu seferde masaüstündeki hiçbir şeyi seçemiyorum, pencere kısayollar bilgisayarım v.b.

Kırık olduğu için mi, güncellemeleri yaptığım için mi? Donanımdan mı?
Benim gibi bu sorunu yaşayan var mı acaba?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

arz1828

New member
Arkadaşım şu Anda Xp Den şaşma Ilerki Günlerde Vista Düşün Boşuna Uğraşma ÇÜNKÜ BENDE DE VİSTA VAR VEDE ORJİNAL AMA HİÇ MEMNUN DEĞİLİM Saygılar

hsdibek

New member
arkadaşım xp nin çalışmayan bir sürü özelliğinin vistada çalıştığını ve aslında bir sürü programında daha verimli çalıştığını gördüm.
Benim hoşuma gitti. İlgin için teşekkürler ama mümkünse yapıcı cevaplar bekliyorum.
Zaten şu anda xp kullanıyorum, lisanslı.

Newwave

Altın Üye
Sistemini buraya yazarsan sana daha kolay yardımcı olabiliriz ama anladığım kadarıyla takılmalar
( donmalar ) ekran kartından ziyade ram ler ile ilgilidir ramlerin vistayı çalıştırmakta zorlanıyor olabilir
birde bunun üzerine görsel olarak film , oyun türünden medyaları çalıştırıyorsan sistem belleği yetersiz kaldığı için
böyle bir problem ile karşılaşıyor olabilirsin tabi bu benim yazdığından çıkardığım donanımsal bir problemde olabilir.

hsdibek

New member
Sistemini buraya yazarsan sana daha kolay yardımcı olabiliriz ama anladığım kadarıyla takılmalar
( donmalar ) ekran kartından ziyade ram ler ile ilgilidir ramlerin vistayı çalıştırmakta zorlanıyor olabilir
birde bunun üzerine görsel olarak film , oyun türünden medyaları çalıştırıyorsan sistem belleği yetersiz kaldığı için
böyle bir problem ile karşılaşıyor olabilirsin tabi bu benim yazdığından çıkardığım donanımsal bir problemde olabilir.
Arkadaşım donanım durumum aşağıda ki gibidir?

AMD 64X2 4800 2.5GHZ dual core işlemci
ASUS m2a-vm anakart vista uyumlu
Ati Radeon hd 2600 pro
4x1 GB DDR2 Kingston 800Mhz ram
160GB Seagate HDD
160GB Samsung HDD
550W Power Supply
Quake 7606B kasa

Başka unuttuğum birşey olabilir mi?
Ramlerden olabileceğini sanmıyorum olabilir mi? Hatta bilgisayarın güç seçeneklerini oynadım ama HDD vb. kapatıyor ondan mı diye? O da olmadı.

Arkadaşlar aynı şey başına gelen yok mu hiç : (

Arkadaşlar aynı şey başına gelen yok mu hiç : (

HTML