Vista HDD Bölme Sorunu

kuraffb

New member
arkadaşlar yeni laptop aldım. 250 gb hdd var. Bana iki sürücü olarak geldi. Yerel disk C: ve Recovery D: olarak.

Bilgisayarımın üstünde sağ tık yapıp "Yönet" dedikten sonra "disk yönetimi" nden "C" nin kapasitesini düşürdüm. yeni bir disk açtım. "Faruk E:" adında.

en fazla bu şekilde oldu. Daha fazla küçülmüyor. Başka türlü nasıl yapabilirim??? veri kaybı olmadan nasıl yapabilirim??? yardımlarınızı bekliyorum...

dip not: partition magic vistaya uyumlu değil. o yüzden kullanamıyorum :S

Tunyukuk

New member
vista c: bölümü içinde var olan dosya boyutunun iki katı kadarını kendisine ayırıyor ki bunu kesinlikle degistirilemiyor.Geri kalanını sizin emrinize veriyor.
Çözüm basit. Eğer varsa yer kaplayan video, oyun, resim, müzik gibi dosyaları harici bir hardiske taşıyın, c: nin boyutunu microsoftun kendi önerisine göre minimum 40 gb üzerinde bırakın.Müzik resim ve video taşırken sorun yok ama oyun taşırken dikkat edin geride kalacak miktar şu değerin üzerinde olmalı

C>sistem dosyaları+kendi kurdugunuz program+ oyun

Yeterli alan bınakmadığınız takdirde yer sıkıntısı yaşayabilirsiniz.

laro

New member
acronisle yer ayır daha sonra acronisi kaldırırken ayırdıgın yeri hangi diske ekleyeyim diye soruyo ordan da eklemek istediğin sürücüye ekle

HTML