Vista hatasına çare arıyorum

scaryhell

New member
selam arkadaşlar benim hıyar bi kardeşim var.:saskin Bu aptal bir programın masaüstündeki kısayol ikonuna sağ tıklayıp birlikte aç yapmış.:vur Bu sırada mozillayı seçmiş ama aşağıda yazan kutucukta seçili (bu kısayolu herzaman bu programla başlat).Hal böyle olunca sonu ".ink " olan tüm kısayollar mozilla görüntüsünde ve programların hiçbiri açılmıyor.Program filestan dosyaların içine girdiğimde .exe dosyalarına yeniden kısayol oluştur diyorum ama yine olmuyor.Buna bi çare bulunursa arkadaşlar çok sevinecem.Kardeşim askerden izine gelmemiş olsaydı ben ona yapacağımı biliyodum ama neyse şimdilik dua etsin...:mad:

Madness

Banned
arkadaş haklı sistem geri yükleme ile sorunun çözülecektir geçmiş olsun

kawwwal

New member
Kısayol dosyasına sağ tıkladığında Birlikte aç çıkmaz.Birlikte aç bilgisayarın o dosyayı çalıştıracak programa sahip olmaması durumunda belirir.Kısayol dosyalarının hepsi farklı adreslere gider hepsini mozillayla açamazsın cunku onlar .exe dosyalarına erişirler.

İlk okuduğumda düşündüm nasıl olur diye deniyim bakim dedim sağ tıkladığımda öyle bi seçenek karşıma çıkmadı.Ama su an çözüm olarak Sistem Geri yükleme gibi görünüyor.Biraz inceleyim sonuc cıkarsa yazarım tekrardan.

umutufuk

New member
arkadaşım hiç gerek yok sistem geri yüklemeyi çalıştırmana. O kısayola shift tuşuna basarak mouse un sağ butonuyla tıkla. orda birlikte aç çıkacaktır ve bu işlemden sonra tekrar hangi programla çalıştıracağına karar verip ileriki açılışları hangi programla yapacağına karar verebilirsin. kolay gelsin.

HTML