Vista Format (Son Sorum:)

smeaol

New member
Arkadaşlar bu son sorum olacak artık bu bilgisayarın verdiği salakça hatalardan ve devam eden istikrarsızlıklardan gına geldi bana :)

Sonunda bilgisayarı tamamen sıfırlamaya karar verdim c ve d yi yeniden biçimlendirmeyi düşünüyorum... Ancak kafama takılan birkaç soru var şöyle ki:

c'yi biçimlendirmek istediğimde bu birimi biçimlendiremezsin windowsun kullandığı sürümü içeriyor fln diyor. Bunu nasıl atlatacağım? herşey silindikten sonra ben bilgisayarın yanında gelen ÜRÜN KURTARMA DVD'Sİni taktığımda herşey yeniden *Bilgisayar alındığı günde içinde olan programlar vs ile güncel olmayan haliyle* gelecek mi???

Kullandığım bilgisayar bir laptop bunun ekran kartı içinde takılı ve format sonrası ilk güncellemede driverleri alır mı???

Sanırım benim bu biçimlendirme işini dos ekranında fln yapmam gerekir:S Çünkü düşündüğümde C üserinde çalışan bir makinenin Cyi biçimlendirmesi biraz mantıksız geliyor bu işi nasıl yapmam gerekir tüm bu konular hakkında derinlemesine bilgi sahibi olan veya en azından tavsiyelerde bulunabilecek birileri varsa çok minnettar kalacağım...

Lütfen Yardımmmmmmmmmmmmmmm:):)

omemo01

O ŞİMDİ ASKER
SORULARINA CEVAPLAR

Kullandığım bilgisayar bir laptop bunun ekran kartı içinde takılı ve format sonrası ilk güncellemede driverleri alır mı???
CEVAP : hayır...driver ları senin bulup kurman gerekiyor...

Sanırım benim bu biçimlendirme işini dos ekranında fln yapmam gerekir:S Çünkü düşündüğümde C üserinde çalışan bir makinenin Cyi biçimlendirmesi biraz mantıksız geliyor
CEVAP : hayır vista ile format atarken DOS işine falan girmiyorsun alttaki linke tikla bu sana yardımcı olur...

http://www.hackhell.com/windows-vista/199437-vista-qurulum-resim-anlatimi.html

MoR_Uk

New member
Kurtarma CDsinde ÖyLe Bir Seçenek Yok Tâbi Bendeki Kurtarma CDsine Göre SöyLüyorum. Kurtarma CDsini Takıp PCye Reset Atınca f12 Tuşuna BasıLı Tut. Ondan Sonrasını CDye Bırakıyorsun Zâten. Sadece En Başta Bi Uyarı Veriyo Hard Diskteki Tüm VeriLer SiLinecek Diye. Ve Hard Diskteki Herşey SiLiniyor. SürücüLer Tâbi ki BiLgisayarı iLk ALdığın ŞekiLde YükLeniyor. GünceLLemeLer Varsa Arayıp BuLmak Gerekiyor. Gerçi Ben TOSHIBA KuLLanıyorum. Tempro Diye Bi UyguLaması Var. GünceLLemeLeri KontroL Ediyor. YaLnız İşte En Büyük Sorun Kurtarma CDsi Hard Diski KompLe SiLiyor. C'ye Format Atma İmkanı Tanımıyor. Arşivini YedekLemeden Sakın ÖyLe Bi Hataya Düşme. :durdurun

smeaol

New member
Kurtarma CDsinde ÖyLe Bir Seçenek Yok Tâbi Bendeki Kurtarma CDsine Göre SöyLüyorum. Kurtarma CDsini Takıp PCye Reset Atınca f12 Tuşuna BasıLı Tut. Ondan Sonrasını CDye Bırakıyorsun Zâten. Sadece En Başta Bi Uyarı Veriyo Hard Diskteki Tüm VeriLer SiLinecek Diye. Ve Hard Diskteki Herşey SiLiniyor. SürücüLer Tâbi ki BiLgisayarı iLk ALdığın ŞekiLde YükLeniyor. GünceLLemeLer Varsa Arayıp BuLmak Gerekiyor. Gerçi Ben TOSHIBA KuLLanıyorum. Tempro Diye Bi UyguLaması Var. GünceLLemeLeri KontroL Ediyor. YaLnız İşte En Büyük Sorun Kurtarma CDsi Hard Diski KompLe SiLiyor. C'ye Format Atma İmkanı Tanımıyor. Arşivini YedekLemeden Sakın ÖyLe Bi Hataya Düşme. :durdurun
aynen dediğin gibi yaptım sağolasın driverları bilgisayarın kendi sitesinden yükledim zaten güncellemelerini de kendisi yapıyor ancak bu makine hala oyun oynarken KAPANIYORRRR YAAAAAAA :mad::angry

HTML