Vista da Mavi Ekran Hatası!!

Boschwer

M€SHGUL
BU HATA SANIRIM hardisk önyükleme yaparken gerekli sürücüleri bulamiyor, VEYA kurulum cd sinde hata var donanima bagli dosyalari kopyalayamiyor ,virus ihtimali, grafik karti sürücüsü, ag baGlantisinin olmayisi,vista da yüksek bir isletim siteminden alt kademeye ait bir isletim sistemi yüklemek format atmadan olmaz ,!! YUKARIYA DOGRU VERSIYON CIKDIKCA PARTITION a bölüp SAGLAM BIR KOPYA CD ile XP kurulum ardindan vista dvd DEN formatlamak gerekecekdir EN SAGLAM SECIM bu KALINTI BIRAKMADAN !!yapacagin islemLER YUKARIDAKI SEBEP SONUC ILISKISINE GÖRE NETICELENDIRIYORUM ! TEKRAR dikkate almalisin..KESIN BIR KANIYA VARMAK ICIN hangi safha da BU MAVI EKRAN HATASI ALDIGINI bilmekde fayda var aksi takdirde,onlarca sebep ilave edilebilir, iyi forumlar diliyorum kolay gelsin

Icetol

New member
Mavi ekran

slms arkadaslar.... benim sorunum su: Toshiba Satellite L305D laptop um var... işletim sistemi olarak inglizce vista kurulu amerikadan aldığım için... ben turkçe xp yuklemek istiyorum ancak aşagidaki resimdeki hatayi aliyorum... yardimci olursaniz sevinirim.... şimdiden tskler...

http://img220.imageshack.us/my.php?image=dsc01336eo9.jpg

Selam, mavi ekran hatasını giderdin mi bilmiyorum ama, mavi ekran açılmadan önce bir hata mesajı görünür; sen işe bence ordan başla. Çünkü bu tür sistem hatalarında sorun ya virüs ya program dosyalarından birinin zarar görmesi ya da işlemcinin fanının çalışmamasıdır. Kolay gelsin.

serdar_84

New member
tskler... hallettim... bios ayarlarında harddisk ayarını AHCI den Combability e getirdim oldu... yine de çözümleriniz için tskler... ;)

HTML