Vista 64 bit ultimate ve sistemim

karacan200

New member
Merhaba arkadaşlar xp kullanıcısyım vista hakkındaki olumsuz yorumlardan dolayı sistemime kurmadım fakat son zamanlarda aşırı derecede vista sempatisi başladı sistem özellileri konusunda profesyonel kullanıcıların yardımına ihtiyacım var. Vindows yükseltme danışmanı yükledim ve tarama yaptığımda vista kurabilmem için herhangi bir engel olmadığı bilgisini aldım. Sistem özelliklerim Anakart: gigabyte ga 8I915p duo rev.2.0 İşlemci: pentium 4 630 3.0GHz,800MHz,2MB,HT,LGA775 64 bit Ekran kartı :256 mb ddr2 64 bit pcı ex 16x ati sapphire x1550 Harddisk: 80 gb seagate 3,5 sata2 Ram: 1+1=2 gb ddr2 kingston 533 mhz bu sisteme vista ultimate 64 bit kurmayı düşünüyorum sizce uygun olan sistem hangisidir ?
ayrıca harddiski c=60 d=20 olarak bölümlemenin performans açısından faydası olur mu ?? :saskin

gencfbb

New member
64 bit bence kurma dostum arkadaşın dediği vista home premium 32 bit senin için ideal bence

karacan200

New member
haklısınız arkadaşlar sürümleri şimdi karşılaştırdım aralarında sadece 3 seçenek fark var (Windows BitLocker™ Sürücü Şifrelemesi
Windows Ultimate Ek Özellikleri
İşyeri Ağı )
kullanmayacağım bu özellikler için pc yi kasmanın da bi mantığı yok sanırım nasıl olsa öyle yada böyle ilerde daha da hızlı çalışmasını isteyeceğiz :) sürüm tamam fakat 32 ve 64 bit konusu hala kafamı kaşındırıyor :p

HTML